2
Haziran 2020
Salı
Futbol

Futbola ilgi artıyor

05 Ocak 2019 Cumartesi 11:00 - Son Güncelleme 05 Ocak 2019 Cumartesi 11:18

Beylikdüzü'nde yeni hayata geçen Kadın Futbol Takımı, ilçede ve çevrede yaşayan kadın ve çocukların ilgi odağı oldu. Aileler, kız çocukları için futbol oynayabilecekleri bir takımda yer bulabildikleri için memnun olduklarını dile getirdi.

Özellikle alt yapı eğitimi için ilkokul çağındaki genç kızların futbola başlaması adına Beylikdüzü Belediyesi, kış spor okulları adı altında Kadın Futbol Takımı kurdu. Spor okullarında futbol eğitimi alan ilkokul çağındaki çocuklar, hem mental olarak hem de spor disiplini olarak kendilerini geliştirdiklerini ifade ediyor. Özellikle aileler, futbola olan ilgisi sebebiyle çocuklarını futbol takımına verdikleri için memnun. Genç sporcular ise, futbolu en iyi şekilde öğrenerek milli takımlara kadar yükselmeyi hedefliyorlar.

12 yaşındaki Elif Tuana Bektaş, futbola 5'inci sınıfta başladığını ifade ederek, "Futbol çok zevkli bir oyun. Futbol oynamayı çok seviyorum. Futbol sayesinde dikkatim de gelişti" dedi.

Futbolla anasınıfında tanıştığını söyleyen Ecrin Başpınar ise, "Arkadaşlarım oynuyordu ve ben de kıskanmıştım onları. Ondan dolayı ben de futbola başlama isteği duydum. Kalede oynayarak başladım ve ardından defans, orta saha ve forvet olarak devam etti. Ülke olarak iyi bir kız milli futbol takımımız olması hem bizim için hem de futbol için iyi olabilir" ifadelerini kullandı.

5'inci sınıf öğrencisi Mina Demir de yazlıkta arkadaşları futbol oynarken bu sporun ilgisini çektiğini söyleyerek, sonrasında futbol oynayarak kendisini geliştirdiğini dile getirdi.

Etiketler : FutbolilgiKadınlar
Sıradaki Haber
Yabancı kadın futbolcular Hakkari'de mutlu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz