Futbol

Dilmen'den Arda'nın kararına destek

06 Haziran 2017 Salı 17:33 - Son Güncelleme 06 Haziran 2017 Salı 18:32

Arda Turan'ın Milli Takımı bırakmasının ardından NTVSPOR'a telefonla bağlanan Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda'nın Milli Takım uçağında Spor yorumcusu Bilal Meşe'ye saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Dilmen, ''Volkan Babacan milli takımda oynuyor, ki oynamalı; siz faturayı Arda Turan'a çıkardınız. Arda Turan adamlığıyla benim gönlümde bir kahramandır. Arda aylardır susuyor'' ifadelerini kullandı.

Futbol Yorumcusu Rıdvan Dilmen şu ifadeleri kullandı:

"Gazeteciler de biraz kendilerine gelecekler"

 "Arda Turan adına Bilal Meşe'den özür dilerim. Ama gazeteciliği için değil. EURO 2016'da yazdığı yazılar olacak şey değil. Bilal Meşe'nin gazetesinde çıkanlara baktım. Gazeteciler de biraz kendilerine gelecekler. Arda bıraktı, artık herkes rahatladı"

"Arda aslan gibi konuştu"

"Volkan Babacan'ı ne yapacağız? Volkan karada, Arda havada dövdü diye mi fark?" diyen Dilmen, sözlerine "Fatih Terim hoca affettikten sonra içime sinmedi dedi. Ya Arda, ya Terim, ya da ikisi birlikte bırakmalı demiştim. Arda'nın saldırması ne kadar yanlışsa, sabah akşam Türkiye'nin en önemli futbolcusuna iftira atmak da yanlış. Arda aslan gibi konuştu. Mertçe hata yaptığını söyledi. Bu krizi yönetemeyenler düşünmeli" diye devam etti''

"Arda Turan adamlığıyla benim gönlümde bir kahramandır"

Dilmen daha sonra "Ne işi var gazetecinin milli takım uçağında. Gazeteci milli takım kafilesi ile gidemez. Sabah akşam futbolcuya iftira eden gazeteciyi uçağa alırsanız bu olur. Volkan Babacan milli takımda oynuyor, ki oynamalı; siz faturayı Arda Turan'a çıkardınız. Arda Turan adamlığıyla benim gönlümde bir kahramandır. Arda aylardır susuyor. Sürekli iftira ediliyor çocuğa. Arda'nın tek günahı ülkenin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olması. Medyaya bakıyorum sanki Arda'ya özel bir düşmanlık var. Arda Türkiye'nin önemli bir değeridir" açıklamasında bulundu.

Sıradaki Haber
Arda Turan Milli Takımı bıraktı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz