Futbol

Kuntz: Hızlıca dersler çıkarmamız lazım

23 Eylül 2022 Cuma 00:37 - Son Güncelleme 23 Eylül 2022 Cuma 00:51  |  Kaynak : TRT SPOR

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 3-3 biten Lüksemburg maçı sonrası TRT SPOR'a açıklamalarda bulundu. Alman teknik adam, ''Bu sonuçtan bir şeyler öğrenmezsek geri gidiş olur.'' dedi.

A Milli Futbol Takımı, Uluslar Ligi'nde Lüksemburg ile 3-3 berabere kalarak B Ligi'ne yüksemeyi garantiledi.

Teknik direktör Stefan Kuntz maç sonu açıklamalarda bulundu. Alman teknik adam, ''Bugün iyi şeyler de, kötü şeyler de oldu. Kötü şeyler daha fazlaydı. Skor tatmin edici değil. Öncelikli hedefimize ulaştık. Grubumuzu birinci bitirdik ve lig yükseldik.'' dedi.

''Bu sonuçtan bir şeyler öğrenmezsek geri gidiş olur''

"Her zaman öğrenen, gelişen bir takım olduğumuzu söylüyorum. Bu tür durumlarda bazen ileri, bazen geri gidişler oldu. Beraberliği son anlarda aldığımıza seviniyorum. Kaybetseydik geriye gitmiş olurduk. Takımın mantalitesini beğendim bir noktada. Her geri düşüşümüzde, geri gelmesini başardık. Bu kısımdan mutlu oldum. Futbol defansif ve ofansif olarak iyi oynanması gereken bir oyun. Bugün defansif anlamda gerçekten iyi değildik. Büyük hatalar yaptık. Bu hatalar gole sebebiyet verdi. Bunlardan hızlıca dersler çıkarmamız lazım. Bu düzeydeki maçlarda bu tür hatalar olmamalı. Gelişirken geri gidişler de olacaktır. Bu sonuçtan bir şeyler öğrenmezsek geri gidiş olur. Bundan ders alırsak bu, geri gidiş olmaz."

''Öğreneceğimiz çok şey olduğunu gördüm''

"Bireysel hatalar yaptık. Aynı zamanda bu maç öncesinde de 3 savunmacımızı kaybettik. Olağandışı koşullarda oynanan bir maçtı. Bazen böyle olur. Üst düzeyde oynayan 6 oyuncumuz bizlerle beraber değildi. Herkes dersler çıkarmalı bu maçtan. Mutluyum. Lig çıktık. Aynı şekilde yine mutluyum. Çünkü, öğreneceğimiz çok şey olduğunu gördüm."

''Cenk Özkaçar'ı aday kadroya çağırdık''

''Çağırdığımız tüm stoperler oynadı. Hepsi idman yapabilecek durumdaydı. Maçtan 1 gün önce Merih ağrıları sebebiyle bize geldi. Ozan, maçtan 3 saat önce bize gelip bunu söyledi. Çağlar kale önünde şanssız bir sakatlık yaşadı. Ozan bize sakatlığını bildirdikten sonra Cenk Özkaçar'ı aday kadroya çağırdık ve Faroe Adaları maçı kadromuza dahil olacak. Union Berlin şu anda Bundesliga lideri. Herkesten daha fazla koşuyorlar. Fenerbahçe'nin 118 KM koştuğunu gördüm. Bu her şeyin temeli. Santrfordan kaleciye, herkesin mücadele etmesi lazım. Oyuncunun bir acı hissetmesi lazım. Bazı oyuncularımızın düzenli oynamadığını biliyoruz. Bu da bir etken.''

Sıradaki Haber
İsmail Yüksek ilk maçında ilk golünü attı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz