Placeholder Broadage Row
"Oluşturduğumuz takımın meyvelerini topluyoruz"

Macaristan'ı 2-1 yenen A Milli Kadın Futbol Takımı'nda teknik direktör Necla Güngör Kıragası, iyi mücadele ederek ve istedikleri oyunu sahaya yansıtarak kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup ikinci maçında Macaristan'ı 2-1 yenen A Milli Kadın Futbol Takımı'nda teknik direktör Necla Güngör Kıragası, iyi mücadele ederek ve istedikleri oyunu sahaya yansıtarak kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Pendik Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kıragası, güçlü bir takımla karşı karşıya geldiklerini belirterek, "İki senaryomuz vardı. İlk yarı topu tutup pozisyon vermemek, ikinci devrede de hücum oyuncularımızı atağa geçirip golü bulmak istiyorduk. Hem senaryoya uyduğumuz hem de taktik anlamda her şeyi sahada gördüğüm için çok mutluyum. Macaristan, dünya sıralamasında 40'ıncı. Biz ise 62'nci basamaktayız. Aradaki 22 sıra farka rağmen bu mücadeleyi gösterebiliyorsak kadın futbolunda ne kadar ileriye gidebileceğimizi ve gelişime açık olduğumuzu ispatlamış olduk. Son derece mutluyum. Oyuncuların her biriyle gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Yavaş ve sağlam adımlarla yollarına devam etmek istediklerini aktaran Necla Güngör Kıragası, "Hedefimiz kesinlikle B Ligi'nde kalmak. A Ligi'ne gidelim gibi hızlı adımlar atmak istemiyoruz. C Ligi'ndeki süreci 4 senede inşa ettik. Oluşturduğumuz takımın meyvelerini yeni topluyoruz. Grubu İsviçre'nin arkasından ikinci sırada bitirip play-off'lara kalmak istiyoruz." diye konuştu.