19
Ocak 2021
Salı
Futbol

"Sürecin başlangıcı"

14 Kasım 2013 Perşembe 10:57 - Son Güncelleme 14 Kasım 2013 Perşembe 11:02

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören açıklama yayınladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın Kuzey İrlanda ve Belarus ile yapacağı hazırlık maçlarının yeniden yapılanma sürecinin başlangıcı olduğunu söyledi.

Demirören, ay-yıldızlı ekibin cuma günü Adana'da Kuzey İrlanda, 19 Kasım Salı günü de Mersin'de Belarus ile yapacağı özel maçlar öncesi TFF tarafından özel olarak çıkarılan "Maç Kitabı"nda yer alan "Yeniden yapılanma süreci" başlıklı yazısında, bu iki hazırlık karşılaşmasında, yeniden yapılanmanın sağlam adımlarını atmak istediklerini vurguladı.

Yıldırım Demirören yazısında şunları kaydetti:

"Adana'da Kuzey İrlanda, Mersin'de de Belarus'la oynayacağımız iki hazırlık maçı, önümüzdeki Avrupa Şampiyonası elemeleri için bir yeniden yapılanma sürecinin başlangıcı.

Bundan 18 yıl önce, tarihimizde ilk kez Avrupa Şampiyonası finallerine katılırken milli takımımızın başında bulunan teknik direktörümüz Fatih Terim bir kez daha görevde. Fatih Terim hocamız, Kuzey İrlanda ve Belarus hazırlık maçları için geniş bir milli takım havuzu oluşturmak amacıyla yeni ve genç oyuncuları da kadroya dahil etti. Bu iki hazırlık maçında, yeniden yapılanmanın sağlam adımlarını atmak istiyoruz.

Adana'da yaklaşık 10 yıl aradan sonra oynayacağımız bu milli maçtaki konuğumuz Kuzey İrlanda Milli Takımı kafilesine "hoş geldiniz" diyor, karşılaşmanın fair play çerçevesi içinde geçmesini diliyorum."

Sıradaki Haber
"Adana ile yeni dönem başlıyor"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz