21
Nisan 2021
Çarşamba
Futbol

Türk ve Alman eski futbolcular dostluk maçında karşılaştı

15 Nisan 2019 Pazartesi 15:33

Bu yıl 14'üncüsü Göbeklitepe temasıyla düzenlenecek 2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi etkinlikleri kapsamında Türkiye ile Almanya'dan eski futbolcular ve ünlü isimlerin katılımıyla dostluk maçı yapıldı.

Bu yıl 14'üncüsü Göbeklitepe temasıyla düzenlenecek 2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi etkinlikleri kapsamında Türkiye ile Almanya'dan eski futbolcular ve ünlü isimlerin katılımıyla dostluk maçı yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre karşılaşma Almanya'da Duisburg Stadı'nda oynandı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren'in katkılarıyla oluşturulan, eski milli futbolcular Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Hasan Kabze, Sinan Kaloğlu ile eski futbolcular Metin Diyadin, Faruk Atalay, kadın milli futbolcu Bilgin Defterli'nin yanı sıra Avrupa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Türk katılımcılarının yer aldığı ve Yılmaz Vural'ın teknik direktörlüğünü yaptığı takım Türkiye'yi temsil etti.

TFF'nin yanı sıra Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜVTÜRK, AFAD, UNESCO-Göbeklitepe 2019, Dünya Açlık Örgütü, BUGA ve FSV-Duisburg tarafından desteklenen organizasyonda Alman karmasında Ivan Klasnic, Domi Kumbela, Michael Hanke, Klaus Reitmeier, Bachirou Salou gibi önemli futbolcular ile ünlü isimler forma giydi.

Dostluk maçı 7-7 eşitlikle sona erdi.

Avrupa Orient Ralli Başkanı Wilfried Gehr, Avrupa Orient Ralli Başkan Yardımcısı ve Doğu Batı Dostluk Rallisi Başkanı Nadir Serin, iki ülke arasındaki dostluğu daha da perçinlemeyi amaçlayan maçla dostluk ve yardımseverliğin güzel bir örneğinin sunulduğunu belirtti. Organizasyondan elde edilen gelir yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019'u "Göbeklitepe Yılı" olarak belirlemesi üzerine büyük bölümü Türkiye'de geçen 2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi'nin ana merkezinin Şanlıurfa olmasına karar verilmişti.

Rallinin Türkiye ayağının startının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle verilmesi planlanırken, ilk rotası da 19 Mayıs'ta Samsun'da olacak şekilde belirlendi. 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
U17 Milli Takımı'nın aday kadrosu açıklandı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz