11
Ağustos 2020
Salı
Futbol

Manchester City CAS'tan nasıl döndü?

29 Temmuz 2020 Çarşamba 10:28 - Son Güncelleme 29 Temmuz 2020 Çarşamba 10:45  |  Kaynak : TRT SPOR

Premier Lig ekibi Manchester City'ye UEFA'nın verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men ve 30 milyon euro para cezası kararı daha önce CAS tarafından bozulmuştu. CAS'ın açıkladığı kararın gerekçesi 93 sayfalık rapor ile anlatıldı.

Manchester City'ye UEFA'nın verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men ve 30 milyon avro para cezası daha önce CAS tarafından bozulmuştu. 
İngiliz devi Manchester City'nin UEFA'dan aldığı men cezası kalkarken para cezası da 10 milyon euroya indirilmişti.
 
Uluslararası Tahkim Mahkemesi(CAS) 93 sayfalık bir raporla aldığı kararın gerekçesini açıkladı.
CAS'ın raporuna göre, Manchester City'nin gizli sponsorluk anlaşması yaptığına dair yeterli kanıt olmadığı ifade edildi.
 
Açıklamada vurgulanan konu Manchester ekibinin gizli sponsorluk anlaşması yaptığına dair yeterli ve kuvvetli kanıt olmadığı ifade edildi.
 
CAS, UEFA'nın iddialarının tamamen asılsız olmadığına hükmettiğini belirtti. Bu nedenle para cezası konusunda ısrarcı olduklarını dile getiren Uluslararası Tahkim Mahkemesi, Cityi'yi 10 milyon euro ile cezalandırdı. 
 
CAS'ın 93 sayfalık raporunda, UEFA Finansal Kontrol Kurulu'nun bu özel davada ortaya koyduğu kanıtların yetersiz olduğunu, Manchester City'nin sermaye fonlarına katkı sağlayan sponsorluk gelirlerini şişirmediği, Etihad'ın sponsorluk anlaşmasında ödeme yükümlülüklerine tamamen uyduğunu açıkladı.
 
Raporda Premier Lig'de yer alan Arsenal, Burnley, Chelsea, Leicester City, Liverpool, Manchester United, Newcastle, Tottenham, Wolverhampton kulüplerinin, Manchester City'nin Avrupa yasağının kalkmamasını istediği de belirtildi.
Etiketler : CASManchester City
Sıradaki Haber
Arsenal'da Mustafi ameliyat oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz