Futbol

Zahid Sobacı: Bizler için gurur vesilesi

25 Ocak 2024 Perşembe 19:49 - Son Güncelleme 26 Ocak 2024 Cuma 09:42  |  Kaynak : TRT SPOR

Avrupa kupaları heyecanı 3 sezon boyunca TRT'de... TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, "Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, futbol heyecanını ülkemizin her köşesine yayacak olmak, bizler için bir gurur vesilesi" dedi.

Önümüzdeki sezondan itibaren 3 sezon boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçları TRT ekranlarında olacak.

Türk takımlarının maçları şifresiz olarak TRT 1 ve TRT Spor'da izleyicilerle buluşak. Daha fazla sayıda maçlar ise TRT’nin yeni dijital platformu "tabii" üzerinden izlenebilecek.

Sobacı: "TRT tarihindeki bu ilki yaşamaktan ve yaşatmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz"

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı da bu gelişmeden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "TRT, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi maçlarının 3 sezon boyunca tek yayıncısı oldu. TRT tarihindeki bu ilki yaşamaktan ve yaşatmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, futbol heyecanını ülkemizin her köşesine yayacak olmak, bizler için bir gurur vesilesi. Futbol ile birlikte sporun her branşında turnuvaları izleyicilerimizle buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Dev maçlar TRT'de
Yükleniyor lütfen bekleyiniz