Futbol

Ahmet Nur Çebi'den Weghorst yanıtı

20 Haziran 2022 Pazartesi 11:32 - Son Güncelleme 20 Haziran 2022 Pazartesi 14:29  |  Kaynak : TRT SPOR, AA

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Hollandalı forvet oyuncusu Wout Weghorst ile ekonomik olarak anlaştıklarını ancak futbolcudan son cevabın henüz gelmediğini söyledi. Çebi, siyah-beyazlı ekibin transfer listesindeki isimleri de açıkladı.

Vodafone Park'ta Papara ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının basın toplantısında medya mensuplarının transfer gündemine ilişkin sorularını cevaplayan Çebi, "Weghorst ile ekonomik olarak el sıkıştık ama henüz kendisinden olumlu bir cevap alamadık. Ailevi süreci ve kendisinin de beklediği teklifler var. Dün kendisine başka oyuncularla ilgilendiğimizi, alternatiflerimiz olduğunu ilettik. Kendisi bize geri döndüğünde başka biriyle sözleşme yapmamışsak, öncelik verebiliriz. Biz bugünden itibaren arayışlarımızı başlatmış bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Sörloth istediğimiz bir forvet ancak alternatiflerimiz çok fazla...Muleka da gündemimizde var"

Transferde birçok alternatifleri olduğunu vurgulayan Çebi, "Aleksander Sörloth da alternatiflerimiz arasında. Biz alternatifsiz değiliz. Sörloth istediğimiz bir forvet ancak alternatiflerimiz çok fazla. Olursa en iyisi olsun diye uğraşıyoruz. Transferde ekonomiyi göz ardı etmeyeceğim. Ekonomisi düzgün iyi bir transfer yapmışsanız başarılısınız. Paraları basarak, uçuk kaçık yapılan transferlerde kişiler ne kadar iyi olsa da yönetim açısından başarılı bir transfer sayılmaz. Muleka da gündemimizde var. Beğendiğimiz bir futbolcu. Scout ekibimizin, teknik direktörümüzün, Ceyhun Kazancı'nın elinde çok değerli oyuncular var. Onların şartları ve bizim ekonomimizin birleştiği transferler yapacağız." diye konuştu.

"Atiba bizimle devam edecektir"

Sözleşmesi sezon sonu itibarıyla biten Atiba Hutchinson'la devam etmek istediklerini kaydeden Çebi, şunları söyledi:

"Atiba bizim sevdiğimiz, uzun yıllarını katkı vererek Beşiktaş'ta geçirmiş bir futbolcu. Federasyonun cumartesi günkü yönetim kurulu toplantısında limit konusunda aldığı kararlar, takımların önünü açmıştır. 8+3 ve 14 yabancının kadroda olması kuralı Atiba ile sözleşme yapma şansımızı güçlendirdi. Ekonomik olarak aşmamız gereken de bir süreç var. Benim için Beşiktaş'ın ekonomisi de çok önemli. Atiba'nın buna katkı verecek biri olduğunu biliyorum. Onun da kabul edeceği bir süreç geçirirsek, Atiba bizimle devam edecektir. Kendisinin Dünya Kupası'nda oynamak istediğini biliyoruz. Bu bizim için de önemli. İşin ekonomisini göz ardı etmeyeceğimi size ve kendisine iletmiş olayım."

"Cyle Larin ile bir ilişkimiz kalmadı ama...Abdülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş da listemizde"

Çebi ayrıca, Kanadalı oyuncu Cyle Larin ile bir ilişkilerinin kalmadığını kaydederek, "Gelişmelere göre yeniden olabilir ama şu anda görüşmüyoruz. Abdülkerim Bardakçı listemizde ama alternatifi olan bir futbolcu. Kazımcan Karataş da gündemimizde." dedi.

"Genç çocuklarımızın yurtdışına gidişini teşvik etmeliyiz"

Çebi, Romain Saiss ve Gedson Fernandes'i kadrolarına katarak doğru transferler yaptıklarını düşündüğünü aktardı.

"Ersin Destanoğlu'na talipler var...Rıdvan'ın transferi bitmek üzere"

Kaleci Ersin Destanoğlu'nun da talipleri olduğunu söyleyen Ahmet Nur Çebi, "Rıdvan'ın transferi bitmek üzere, çok ufak noktalar kaldı. Rıdvan transferinde malum muhalefetimiz hiçbir şeklide doğru yapmadığımızı ileri sürerek bir süreç yaşatıyor. Aldığımız rakam her ne kadar 4 milyon avroya yakınsa da 2,5 milyon avro da kontrat süresi içinde gerçekleşme ihtimali var. Sonraki satıştan payla 6 milyonu bulacak diye düşünüyorum. Genç çocuklarımızın yurt dışına gidişini teşvik etmeliyiz. Altyapıdan yeni gelecek olanlara yol açmalıyız. Böyle bir devridaimi tercih eden başkanım. Başarılı olan oyuncuların Avrupa'da Türk futbolunu temsil etmeleri bizim için gurur kaynağıdır." değerlendirmesinde bulundu.

"Taraftar böyle bir şeye izin vermez. TMSF'ye bu kulübü teslim etmeyiz"

Çebi, iş insanı Ethem Sancak'ın, Beşiktaş'ın TMSF'ye düşmesi halinde alabileceği yönündeki açıklamasına da cevap verdi.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Beşiktaş, 120 yıllık bir kulüp. Benim kulübümün TMSF'ye düşme şansı, burayı iyi idare eden, kusurlu kasıtlı hareketlerle bulunmayan yöneticilerle sıfırdır. Ethem beyin orada başka bir şey anlatmaya çalıştığını anlıyorum. Kendisi üyemizdir, kötü niyetle bunu söylemediğini düşünüyorum. Öyle bir sorun olursa biz buradayız, bu takımı ortada bırakmayız şeklinde söylediğini düşünüyorum. Onun dışında başka bir görüşte olana bu camia müsaade etmeyecektir. Taraftar böyle bir şeye izin vermez. TMSF'ye bu kulübü teslim etmeyiz." diye konuştu.

1959 öncesi şampiyonluklar

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması konusundaki girişimi için ise "Beşiktaş olarak adalet ve vicdanın olduğu her yerde varız. Bu talep adaletli ve vicdanlı karşılanacaksa, biz buna olumsuz bakmayız. Ancak hedef 3 kuruş daha fazla pay almaksa, bu sıkıntılı süreçlerde bu tür konular zarar verir. Konu adalet ve vicdansa niye olmayalım? Başka amaçlarla yapılıyorsa, gerek yok." değerlendirmesinde bulundu.

Kombineler ne zaman çıkacak?

Çebi ayrıca, kombine bilet satışlarının temmuz ayı başında başlayacağını açıkladı.

Papara ile sponsorluk anlaşması

Beşiktaş Kulübü, finans şirketi Papara ile yeni sponsorluğunu düzenlenen basın toplantısıyla duyurdu.

Vodafone Park'ta düzenlenen basın toplantısına Çebi'nin yanı sıra, kulüp genel sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah ve Papara Üst Yöneticisi Emre Kenci katıldı.

Çebi, pandemi sonrası kulüplerin zor durumdan çıkmasında sponsorlukların önemine dikkati çekip, Papara'ya destekleri için teşekkür etti.

Sıradaki Haber
Galatasaray'da stoper arayışı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz