Futbol

"İstediğimiz G.Saray'ı ilk yarıda izledik"

31 Temmuz 2016 Pazar 09:58 - Son Güncelleme 31 Temmuz 2016 Pazar 14:51

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Manchester United maçını değerlendirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, İsveç'in Göteborg kentinde oynadıkları ve 5-2 kaybettikleri Manchester United maçının ilk yarısındaki performanslarını övdü.

Müsabaka sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Riekerink, rakipleri Manchester United'ın çok güçlü bir takım olduğuna dikkati çekti.

Maçın ilk yarısını 2-1 önde tamamladıklarını hatırlatan Hollandalı teknik adam, şunları söyledi:

"İstediğimiz Galatasaray'ı ilk yarıda izledik. Bu bölümde beklentilerimiz karşılandı. Belki baskı anlamında biraz kendimizi geliştirebiliriz. Bunu doğru zamanda yapabilme açısından eksiklerimiz olabilir. Oyun anlayışımız, topu elimizde tutmaya ve baskı yapmaya dayalı. İlk yarıya bakıldığında bunu yapan bir takım vardı. İkinci yarıda bazı organizasyon eksikleri oldu. Küçük eksiklikler bile böyle maçlarda sonucu etkileyebiliyor. Bizim baz almamız gereken ilk yarı. İlk yarıdaki performansımızın üzerine koymamız, ikinci yarıdan da dersler almamız gerekiyor."

Müsabakanın ikinci yarısında bazı oyuncuların fiziksel anlamda düşüş yaşadığını aktaran Riekerink, "Uzun bir kamp döneminin sonunda bu tip durumlar yaşanabiliyor. Bizim için önemli noktalar, doğru zamanlarda baskı yapmak ve topu ayağımızda tutmak. İlk yarıda bunu büyük bölümde yaptık ve iyi bir Galatasaray vardı. İkinci yarıda oyundan düştük ve böyle bir sonuç ortaya çıktı." diye konuştu.

İkinci kamp döneminin de sona erdiğini dile getiren Riekerink, "Genel olarak hem İsviçre hem de Danimarka kampı benim açımdan iyi geçti. Takımımın performansından memnun olduğumu söyleyebilirim. Takım kurulumu aşamasında, önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Mental ve fiziksel anlamda iyi şeyler yapıp, kendimizi geliştirdiğimize inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Sinan Gümüş: "En zorlu maçımızı oynadık"

Manchester United karşısında Galatasaray'ın ilk golünü atan Sinan Gümüş, güçlü bir rakiple karşılaştıklarını aktardı. "Bugün en zorlu hazırlık maçımızı oynadık" diyen Sinan, şöyle konuştu:

"Manchester United çok güçlü bir bir takım. İlk yarıda iyi oynadık ve rakibimiz fazla pozisyona da giremedi. Daha ilk pozisyonda Zlatan İbrahimovic'in attığı gol de çok güzeldi. Sonrasında iyi oynadık. Gol atmam, öz güvenim açısından güzel bir şey. Maalesef ikinci yarı goller yedik. Rakibimiz de alan bulmaya başladı. Bu maçı kaybettik ama önümüzde çok önemli bir süre var. TFF Süper Kupa maçına kadar en iyi şekilde hazırlanmamız lazım. Hocamız bugün farklı bir görev verdi ve forvet oynattı. Daha önce de bu pozisyonda oynamıştım. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Bir de gol attım."

Sıradaki Haber
Fırtına, Györi ETO'yu 2-0 mağlup etti
Yükleniyor lütfen bekleyiniz