Futbol

Mustafa Cengiz: Galatasaray Başkanı tehdit edilemez

07 Mayıs 2019 Salı 17:16 - Son Güncelleme 07 Mayıs 2019 Salı 18:25

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Mali Genel Kurul'da eski başkan Faruk Süren ile yaptığı görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Cengiz, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı tehdit edilemez ve makamı asla pazarlık konusu yapılamaz" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı ekibin internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

Spor müdürleriyle yaptığı sohbet toplantısında konuyla alakalı kullandığı bazı ifadelerin çarptırıldığını kaydeden Cengiz'in açıklaması şöyle;

"1 Mayıs 2019 tarihinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde spor müdürleriyle yapılan yemekli sohbet toplantısında kullandığım bir kısım ifadelerin bazı medya organları tarafından yanlış değerlendirildiği görülmüştür. Basın açıklamasından ziyade, samimi dost sohbeti ortamında gerçekleşen bu yemek esnasında camiamızın güncel konularından en önemlisi olan ibrasızlık konusu gündeme geldiği sırada kullandığım ifadeler kamuoyunda yanlış bir algı oluşmasına neden olmuştur. 

Bu ifadeler, ibra oylaması yapıldığı sırada eski Başkanlarımızdan Faruk Süren’in Genel Kurul’la pazarlık yaparcasına ‘Seçime git, seni ibra etsinler‘ şeklindeki tehdidi karşısında gösterdiğim tepkiyi anlatmaya yöneliktir. Kaldı ki; Genel Kurulu da küçük düşüren bu teklife, hiçbir Galatasaray Başkanı’nın olumlu yanıt vermesi düşünülemez.

Sohbet esnasında kullandığım ifadeler, Başkanlık makamına yapılan bu saygısızlığı anlatmaya yöneliktir. Galatasaray’da görev yapmış tüm Başkanlarımıza minnet borçluyuz ancak bilinmelidir ki; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı tehdit edilemez ve makamı asla pazarlık konusu yapılamaz.

22. Şampiyonluğa yürüdüğümüz bugünlerde gündemi bu tür konularla meşgul etmek yerine, tüm camiayı şampiyonluk yolunda birlik ve beraberliğe davet ediyorum."

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
"4 Büyükler" PFDK'lık oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz