Futbol

Trabzonspor'da yeniden Ağaoğlu dönemi

05 Aralık 2021 Pazar 10:56 - Son Güncelleme 05 Aralık 2021 Pazar 19:13  |  Kaynak : AA, DHA

Trabzonspor Kulübünün 78. olağan genel kurulunda, başkanlığa Ahmet Ağaoğlu yeniden seçildi.

Hayri Gür Spor Salonu'nda iki gün süren olağan genel kurulda aidatını yatıran 9 bin 953 üyenin 1354'ü toplam 20 sandıkta oy kullandı.

Diğer yetkili kurulların da seçiminin yapıldığı kongrede tek aday olan Ağaoğlu, geçerli 1152 oyla, 3 yıllığına yeniden bordo-mavili kulüpte başkanlığa getirildi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, oyunu 4 numaralı sandıkta kullandı

Trabzonspor Kulübünün 78. genel kurulunda başkan Ahmet Ağaoğlu oyunu kullandı.

Seçime tek aday olarak giren Başkan Ağaoğlu, Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula sabah saatlerinde listesindeki isimlerle geldi.

Ağaoğlu, Divan Başkanı Ali Sürmen ile bir süre görüştükten sonra oyunu 4 numaralı sandıkta verdi.

Sonuçların açıklanmasının ardından yeni yönetim kuruluyla birlikte kürsüye çıkan başkan Ağaoğlu teşekkür konuşması yaptı.

Camiaya, divan kuruluna ve delegelere destekleri için teşekkür eden Ağaoğlu, "Bunu camiaya hizmet ve başarımın birlikteliğin sürekliliği açısından yapılmış en önemli eylem olarak nitelendiriliyorum. Geçtiğimiz dönem yaptığımız çalışmalar asgari standartlarımızdı. Bundan sonra önümüzdeki hedefte asgari standart olarak yapacağımız çalışmalar ve niteliği bizim minimum standartlarımız olacak. Trabzonspor'un hedefi sadece şampiyonluk ve sportif başarı değildir. Türk futbolu özellikle son yıllarda sportif, performans ve ekonomik anlamda ciddi şekilde kan ve irtifa kaybetti. Geldiğimiz noktada hiçbir kulüp bu başarısızlıklarda bizim payımız yok diyemez. Diğer kulüplerimizle birlikte ve en ağır yük bize düşüyorsa, en ağır sorumluluğu almaya ve yerine getirmek için elimizden gelen çabayı yerine getirmek için çalışacağımızdan tüm kamuoyu emin olabilir. Bunu kendimize görev addediyoruz. 54 yıllık şanlı tarihimizin gururuyla hiç bitmeyecek bir mücadelenin içerisinde olduğumuzun bilinciyle yaptığımız her şeyden keyif alarak sürdürülebilir bir başarının yanı sıra yan yana yürümeye devam ediyoruz. Çünkü dün bile geçmişte kaldı. Biz Trabzonspor olarak daha yeni başladık diyoruz" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
"3 puan avcısı"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz