6
Ağustos 2020
Perşembe
Futbol

''10 milyonu verirlerse bana sormasınlar''

16 Ocak 2018 Salı 11:20 - Son Güncelleme 16 Ocak 2018 Salı 12:17

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, takımının kamp yaptığı Antalya'da transfere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bedir, Deniz Türüç ile ilgili ''Deniz'in çıkış bedeli 10 milyon avro. 10 milyon avro'yu verirlerse, Deniz'i almak için bana sormalarına bile gerek yok'' ifadelerini kullandı.

İşte Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in yaptığı açıklamalar:

Dinamo Kiev'den transfer ettikleri Artem Kravets ile kadrolarını güçlendirdiklerini hatırlatan Bedir, "Kayserispor bu sezon şampiyonluğa oynayabilir mi?" sorusuna ise, şu yanıtı verdi:

"Şu anda bulunduğumuz yer sezon sonunda da kalmak istediğimiz yer. Alınacak 51 puan var, tüm otoritelerin söylediği 70'i geçen takım şampiyon olur. Şu anda 30 puanımız var, basit bir matematikle 51 puanın 40'ını alabilirsek neden şampiyonluk olmasın. Ama ayaklarımızın yere basması lazım, sezon başında ligde kalma adına önce 25 puan hedefini koymuştum. İkinci yarıda yine bulunduğumuz yeri koruma adına 25-30 puan hedefimiz var. Ama oyuncularım beni ilk yarıda olduğu gibi mahçup eder ve hedeflerimizden 5-10 puan daha fazla toplarlarsa o söylediğiniz şeyler de olabilir. Biz ne yukarılarda uçuyoruz ne de aşağılarda sürünüyoruz. Biz haddimizi biliyoruz."

"2 yabancı oyuncumuzla yollarımızı ayıracağız"

Bedir, son yaptıkları transferle birlikte kadrolarındaki yabancı oyuncu sayısının 16'ya yükseldiğini dile getirerek, "Kanata William'ı aldık. Kravets büyük fedakarlık yaparak aramıza katıldı. Hiçbir bölgeye ihtiyacımız yok ama transfer hiçbir zaman durmaz. Şu anda 5-6 oyuncu ile görüşüyorum ama hiçbirisi şu an gelsin diye değil. Önümüzdeki dönem, daha sonraki dönem için. Kayserispor'un geleceğini düşünmek zorundayım. Hocamızla oturup konuşarak 2 yabancı oyuncumuzla yollarımızı ayıracağız. Bu oyunculara henüz karar vermedik. Oyuncularımıza talipler var, bunu değerlendireceğiz." şeklinde konuştu.

Erol Bedir, oyuncularına şu ana kadar gelen resmi teklif olmadığının altını çizerek, "Menajerler aracılığıyla 7-8 oyuncumuz için teklifler aldık. Kalecimizden, orta saha oyuncularımıza teklif var. Espinoza'ya da teklif geldi ama şu anda hedefimiz var, devre arasında kimseyi gönderme düşüncemiz yok. Hoca körfeze değil de İngiltere'ye gitsin, biz onların önünü açarız." sözlerine yer verdi.

"Bir gün sabah kalkarım para hesaba yatmış"

Kayserispor Başkanı son olarak, Deniz Türüç hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Her şeyimiz şeffaf ve kağıtta yazılı. Deniz'in çıkış bedeli 10 milyon avro. 10 milyon avro'yu verirlerse, Deniz'i almak için bana sormalarına bile gerek yok. Deniz de tamam derse bir gün sabah kalkarım para hesaba yatmış, Deniz, veda etmeye gelir bana. Bize talipli gelirse, oturup konuşulur. Hedeflerimize bir sıkıntı vermeyecekse, kulübümüzün menfaatleri için satarız. Ama şu an itibariyle görünen köy kılavuz istemez, bizim adama ve puana ihtiyacımız var."

Sıradaki Haber
"Lucescu çalıştığım en iyi hocalardan biri"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz