• BTC:
  • ETH:
  • LTC:
  • XRP:
  • SOL:
  • EXEN:
AL/SAT
Futbol

Aykut Kocaman'dan hakem tepkisi

12 Eylül 2021 Pazar 23:09 - Son Güncelleme 12 Eylül 2021 Pazar 23:15  |  Kaynak : DHA

Süper Lig’in 4. haftasında Göztepe’ye 2-1 mağlup olan Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Aykut Kocaman, "4 maçta 0 puan tarif edilir gibi değil. Hakem berbat bir maç yönetti." dedi.

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Maça çıkarken ilk hedefimiz henüz puan alamamışken önce galibiyet almak bunu beceremiyorsak puanla dönmekti. Olumsuz gidişatı nispeten tersine çevirmek temel amacımızdı. Göztepe'de, teknik direktör değişikliğinin ardından enerji yükselmesi olacaktı. Bunu tahmin ediyorduk.

Bütününe bakarsak maçın rakibimiz düşündüğümüze yakın bir enerji koydu. Göztepe'yi tebrik ediyorum. Ancak bu oyuna yardım eden hakemi de özellikle söylemem lazım, berbat maç yönetti. Oyunun gidişatını faullerle durdurdu. Son 5 dakika bize uydurma fauller verdi, utanç verici bir durum" dedi.

Oyunu değerlendiren Kocaman, "Yeni antrenörün oyun tarzına baktık. Tahmin yapmaya çalıştık. Göztepe'nin baskı yapacağını biliyorduk. Bizim de sabırlı oyunla çıkış koridorunu bulmalıydık. İlk yarısı hakikaten mükemmele yakın bir oyun vardı. Öne geçmeyi başardık, kaleci İrfancan'ı geçmeyi başaramadık. Onu tebrik ediyorum. 3 net pozisyonu kurtardı. Farkı artıracak, direncini kıracak ortamı değerlendiremedik.

Kendi adıma karşılaşmadığım bir durum yaşıyorum. 4 maçta 0 puan tarif edilir gibi değil. Bir türlü gol atamıyoruz. Bugünkü oyun üst seviyeye çıktı. Öne geçiyoruz, koruyamıyoruz. İlginç bir durum. İkinci yarıda Göztepe'nin hamleler yapacağını biliyorduk. Göztepe'nin o enerjisine biz karşılık veremedik. Çok kolay topu taşıdılar, çok kolay geldiler. Rakibi baskıyla geriye doğru itmeyi başaramadık. İkinci gol kaybettiğimiz toptan geldi. Son saniyede gelen fırsatları değerlendiremedik" yorumunu yaptı.

Sıradaki Haber
Nestor El Maestro: İlklerin maçı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz