6
Temmuz 2020
Pazartesi
Futbol

"Bayern Münih'ten daha iyiyiz diyebilirim"

15 Şubat 2018 Perşembe 17:23 - Son Güncelleme 15 Şubat 2018 Perşembe 19:03

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Şampiyonlar Ligi'ndeki Bayern Münih maçı öncesinde iddialı konuştu. Çebi, "Bayern Münih kadar biz de şanslıyız. Biz Bayern Münih'ten daha iyiyiz diyebilirim. Daha aşağı olduğumuzu düşündürecek hiçbir durum söz konusu değil" dedi.

Son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelen sıkışık fikstür ile ilgili olarak ise Çebi, "Fikstürle işimiz şu anda yok" ifadesini kullandı. Çebi, Everton'a transfer olan Cenk Tosun'a kapılarının her zaman açık olduğunu da kaydetti.

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Bayern Münih maçından Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına, fikstür sıkışıklığından devre arasında Premier Lig ekiplerinden Everton'a transfer olan Cenk Tosun ile ilgili bir çok konuda DHA'ya açıklamalarda bulundu.

"Yarış hem yukarıda, hem aşağıda yeni başlamış gibi"

Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı için "Yarış hem yukarıda hem aşağıda yeni başlamış gibi" diyen Beşiktaş İkinci Başkanı Çebi, "17 tane çok güzel ve güçlü takım var. Hepsi emek veriyorlar ve ter akıtıyorlar. Yarış hem yukarıda, hem aşağıda hem de ortalarda alabildiğine sanki yeni başlamış gibi çetin geçecek. Hem şampiyonluk için hem düşme hattı için böyle. Orta sıralardaki takımlarda daha yukarılara çıkabilmek için mücadele edecekler" diye konuştu.

"Bayern Münih kadar şanslıyız"

UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci turunda salı günü konuk olacakları Bayern Münih maçıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Çebi, şunları ifade etti:

"Bayern Münih maçı tabii ki önemli. Sonuçta Türkiye'nin gururuyuz. Beşiktaş olarak temsil ediyoruz. Sırtımızda ağır sorumluluk ve yük var. Bayern Münih kadar bizde şanslıyız. Biz Bayern Münih'ten daha iyiyiz diyebilirim. Daha aşağı olduğumuzu düşündürecek hiçbir durum söz konusu değil. Biz de buraya gruplardan birinci çıkarak geldik. Bayern Münih için de zor bir takımız"

"Fikstür ile işimiz şu an yok"

Çebi, son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelen sıkışık fikstür ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Beşiktaş İkinci Başkanı Çebi, "Sezon başında planımızı ve hazırlıklarımızı kupa olacak, lig olacak ve Avrupa'da top oynayacağız diye yaptık. Sonuç itibariyle topu oynayacaksınız yani. Fikstür neyse ne. Fikstürle işimiz şu anda yok. İşimize bakacağız" açıklamasında bulundu.

"Bulunduğumuz mevki gereği başka takımın hocasının ve kaptanının muhatabı olamam" 

Hafta sonunda oynanan Medipol Başakşehir - Fenerbahçe maçının ardından Volkan Demirel ve Aykut Kocaman'ın fikstür ile ilgili yaptıkları açıklamalar hakkında da konuşan Çebi, "Ben Beşiktaş'ın ikinci başkanıyım. Bulunduğumuz mevki gereği ben bir başka takımın hocasının ve takım kaptanının ve futbolcusunun muhatabı olamam. Onlara gereken cevap zaten kulüpten verildi şeklinde konuştu.

"Cenk mutsuzsa ve dönmek isterse kapımız açık"

Çebi, devre arasında Everton'a transfer olan Cenk Tosun'un bir adaptasyon süreci geçirdiğini ifade ederek, "Kolay değil. Orası Premier Lig tabii ki. Bir adaptasyon süresi var. Yurt dışından bize bir sürü kreatif futbolcu geliyor. Sonuç itibariyle onlar da burada adaptasyon süreci geçiriyorlar. Cenk'in de böyle bir süreci var. Cenk, hepsinden daha iyi olacak. Cenk gelmek isterse kapımız her zaman açık. Ama bu durum şartlara bağlı. Cenk orada başarılı olsun istiyoruz. Orada bizi temsil ediyor. Asıl önceliğimiz Cenk'in mutluluğu ve başarısı. Ama orada aradığını bulamaz, mutsuzsa ve gelmek istiyorsa evladımızdır ve kapımız sonuna kadar açık" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Galatasaray'da o kadrolar artık yok!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz