15
Temmuz 2020
Çarşamba
Futbol

"Birkaç galibiyete de ihtiyacımız var"

15 Eylül 2019 Pazar 23:08 - Son Güncelleme 15 Eylül 2019 Pazar 23:54

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig’de bu sezon ilk galibiyetlerini aldıkları Yukatel Denzilispor maçının ardından, “Bu galibiyet özgüven sağlar ama birkaç galibiyete de ihtiyacımız var” dedi.

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Yukatel Denzilispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, rakiplerinin moral olarak çok yüksek seviyede maça çıktığını ve işlerinin kolay olmayacağının farkında olduklarını kaydetti.

Süper Lig'in son şampiyonunu sahasında yenen, deplasmandan gol yemeden dönen ve seyircisiyle beraber çok yüksek şiddette enerji yaratabilecek bir takımla oynamanın kolay olmadığına dikkati çeken Kocaman, "Denizlispor özgüven, moral ve güç açısından iyi bir konumdaydı. Biz ise pek o seviyede değildik. Uzun zamandır galibiyet alamadık. Son galibiyetimizi deplasmanda elde ettik. Evet kaybetmiyorduk ama kazanma açısından sıkıntımız vardı." şeklinde konuştu.

Oyunda Denizlispor'un hızlı hücumlarına dikkat ettiklerini aktaran Kocaman, şu değerlendirmede bulundu:
"Gerçekten hızlı, hem topla beraber hem de topsuz kolay hareket edebilen Recep Niyaz, Barrow ve Rodallega üçlüsünün başını çektiği grubu boş alan bırakmamak ve onları kalemize doğru iştahlı bir şekilde topla beraber koşturmamak maç boyunca dikkat edeceğimiz şeylerdendi. İlk yarıda her iki takım da öne geçebilecek fırsatları yakaladı. Denizlispor iki sefer pozisyon yakaladı ama oyuncularımız sayesinde ileriye gidemedi. Biz de birkaç ciddi gol pozisyonlarına girdik. İkinci yarı öne geçtikten sonraki süreçte oyun kontrolünü ele aldık. Bugünkü maçta beni en çok sevindiren galibiyet kadar, belli bir süreden sonra tekrar oyunu kendi oyunumuza doğru çevirmek için oyuncularımın göstermiş olduğu çaba 3 puan kadar değerliydi."

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
"Sahada istediğimizi yapamadık"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz