Futbol

Bülent Korkmaz'dan VAR açıklaması

25 Eylül 2018 Salı 13:10 - Son Güncelleme 25 Eylül 2018 Salı 13:17

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Spor Toto Süper Lig'deki mücadelenin üst seviyeye çıkması durumunda, Türk futbolcularının ve Türk futbolunun değerinin daha da yükseleceğini bildirdi.

Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligin ilk 6 haftasında 10 puan topladıklarını hatırlatarak, gidişatlarının iyi yönde olduğunu belirtti.

Kendilerini geliştirmeleri gereken noktaların olduğunu ifade eden Korkmaz, gün geçtikçe takımının daha iyi olacağına inandığını söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda 27 Eylül Perşembe günü deplasmanda Karadeniz Ereğli Belediyespor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Korkmaz, rakiplerinin Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) olmasının konsantrasyonlarını düşürmemesi gerektiğini vurguladı.

Karşılaşmada, süre almayan oyunculara şans tanıyacağına değinen Korkmaz, hem onların maç seviyesini yükselteceğine hem de konsantrasyonlarının daha yüksekte olacağına inandığı için böyle bir karar verdiğini belirtti.

Türkiye Kupası'nda hedeflerini maç maç koyacaklarını kaydeden Korkmaz, "Rakibinize saygı göstermezseniz, cezasını görürsünüz. Perşembe günü deplasmanda oynamamıza rağmen odaklanmamız üst seviyede olacak. İnşallah perşembe günü bunu sahada görürüm." diye konuştu.

Olcan Adın Türkiye Kupası'nda sahada

Yeni transferlerden Olcan Adın'ın durumuyla ilgili bir soru üzerine Korkmaz, sporcusunun hazırlık müsabakalarıyla maç eksiğini kapatmaya çalıştığını, Türkiye Kupası karşılaşmasında da sahada olacağını söyledi.

Sakatlıktan çıkan ve maç eksiği olan oyuncularına karşılaşma ve antrenman tempolarını yükseltmek için ekstra idmanlar yaptırdıklarını aktaran Korkmaz, "Milli takım arasında yaklaşık 25-30 antrenman yapacağız. O zaman bu sporcularımız da istediğimiz seviyeye geleceklerdir." ifadelerini kullandı. 

"Genç oyuncular alt liglerde oynamalı"

Korkmaz, Süper Lig'de konsantrasyon, koşu mesafeleri ve mücadelenin çok önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Ligde mücadele üst seviyeye çıkarsa, Türk futbolcuların ve Türk futbolunun değeri daha da yükselecek. Bu sene özellikle genç oyunculara daha fazla şans verilmesi beni sevindirdi. Genç oyuncular da o şanslarını iyi kullanmaya çalışıyor. Ancak bunu sadece Süper Lig'de değil alt liglerde de görmemiz lazım. Bu işin temelini oluşturacak olanlar 3'üncü, 2. ve 1. Lig'dir. Orada genç oyuncular oynadıkça, kendilerini geliştirecekler. O yüzden genç oyuncuların öncelikle oynayacağı yer Süper Lig değil, alt ligler olmalı. Alt liglerdeki futbol anlayışı daha farklı. Mücadele ve futbol savaşı orada daha fazla. Dolayısıyla orada oynadıkları zaman, daha güçlü ve yeteneklerini daha da geliştirmiş olarak görebiliriz. Eksikliğimiz, alt liglerde genç oyuncuların oynamaması." 

"VAR adaletli"

VAR sistemiyle ilgili bir soru üzerine Korkmaz, bu sistemde hem lehlerine hem de aleyhlerine karar verildiğini ancak hepsinin de doğru çıktığını belirterek, "VAR'ın adaletli bir sistem olduğunu, hak edenin hakkını verdiğini düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Akıcı bir oyun olan futbolda VAR'ın kullanımının daha akıcı olması gerektiğini aktaran Korkmaz, sistemin tam olarak oturmasının zaman alacağını sözlerine ekledi. 

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz