19
Eylül 2020
Cumartesi
Futbol

Faruk Süren'den Mustafa Cengiz'e eleştiri

21 Kasım 2019 Perşembe 15:03 - Son Güncelleme 21 Kasım 2019 Perşembe 15:22

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren, "(Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in divan kurulu toplantısına katılmaması) Galatasaray Kulübü Başkanı öyle bir tepki vermez. Gelir oraya, oturur konuşur söyleyeceğini söyler" dedi.

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı kulüpteki seçim olup olmayacağı tartışmasıyla ilgili konuştu.

Süren, Galatasaray'da seçim olup olmayacağına hukukçuların karar vereceğini dile getirerek, "Galatasaray'da bir ötekiler oluşturuldu. Bir bizimkiler bir ötekiler var. Ayrımcılıklar var birbirini dava eden insanlar var. Aynı kulübün üyesiyiz, dava ediyoruz. Bunlar üzücü hadiseler. Güzel değil. Esasında sporun keyif vermesi lazım. Keyif yok. Herkes dava peşinde. Bir hukukçu öyle, bir hukukçu böyle, diyor. Bunlar güzel değil." diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in son divan kurulu toplantısına katılmamasını eleştiren Süren, "Bu tepki bir kere liseye karşı ise yanlış bir şey. Neticede kulübün başkanıdır şu anda. Meşruiyeti tartışılıyor ibradan dolayı ama şimdilik mahkemeler tedbir koyduğuna göre kulübün başkanıdır. Katılması lazım. Divan başkanına tepki koymaması lazım. Divanında belli bir yetkileri var. Bunu tabii abartmamak lazım. Ben de yaşadım bunların hepsini. Galatasaray Kulübü Başkanı öyle bir tepki vermez. Gelir oraya, oturur konuşur söyleyeceğini söyler." ifadelerini kullandı.

Faruk Süren, başkanlık için adaylık durumunun olmadığını da anlatarak, "Her seferinde benim adım çıkıyor. Ben 18 sene önce bu işi bıraktım. Keyfim yerinde, gayet iyi seyrediyorum. Bazen hadiselere üzülüyorum. Benim adaylık niyetim yok. Bunu da rahatlıkla söyleyebilirim." değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki Haber
"Dev kulüpler Emre Demir'i takip ediyor"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz