23
Şubat 2020
Pazar
Futbol

Guilherme, TRT SPOR'a konuştu

09 Ocak 2020 Perşembe 19:35 - Son Güncelleme 09 Ocak 2020 Perşembe 20:01

BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Brezilyalı futbolcusu Guilherme, sarı-kırmızılı takımın Antalya kampında TRT SPOR'a özel açıklamalar yaptı.

Transfer döneminin gözde isimlerinden Brezilyalı orta saha oyuncusu Guilherme, TRT SPOR muhabiri Yasin Dallı'nın sorularını yanıtladı.

Guilherme'nin açıklamalarından satır başları:

"Süper Lig zorlu ve çekişmeli"

“Aslında lige iyi başladık. Trabzonspor dışında hiçbir büyük maçı kaybetmedik. Beşiktaş maçından sonra biraz performansımız düştü. Süper Lig çok çekişmeli ve zorlu bir lig. Ligin ikinci yarısına hazırlanıyoruz.”

"Sezona erken başlamanın, bizi olumsuz etkilediğini düşünmüyorum."

"Malatya şehrini yeniden Avrupa’ya götürmek istiyoruz"

"UEFA Kupası'nda Partizan'a karşı iyi bir sonuç alsaydık gruplara kalabilirdik. Bunu istiyorduk ama yapamadık. Bir sonraki sezon için çok çalışacağız. Şehri yeniden Avrupa'ya götürmek istiyoruz. Bu şehrin insanlarına o atmosferi yeniden yaşatmak için elimizden geleni yapacağız."

İlk yarı değerlendirmesi

"Oyunu tutamadığımız maçlar ve son dakika yediğimiz gollerle bıraktıığmız puanlar vardı. Sanırım kaybedilen bu puanlarla, 6 puan gerideyiz diyebilirim. Ligin ikinci yarısı başlıyor. Bunları telafi edebiliriz. Biz kazanırsak, diğer takımlar da mutlaka puan kaybedecektir. Yerimizi üst sıralara taşımak istiyoruz."

"Bu ikinci sezonum. Çok zor bir lig. Geçen sene Başakşehir 8 puan öndeydi ardından Galatasaray şampiyon oldu. Üst sıralardaki takımların, ligin alt sıralarındaki takımlara kaybettiğini de görüyoruz. Geçen sezon da biz 3. sıradaydık. Sonra performansımız düştü. Şampiyon adayı belirlemek için çok erken."

"Türkiye’ye geldiğimde hedefim büyük takımlarda oynamaktı"

"Başka takım taraftarlarının beni takımlarında görmek istemeleri benim için güzel bir şey. Şu anda Yeni Malatyaspor’un futbolcusuyum. Teklif gelirse menajerimle konuşulur. Büyük takımlardan teklif gelirse oturup konuşulur. Benim için ne olur, Malatya için ne olur. Bunlar konuşulur. Türkiye’ye geldiğimde hedefim büyük takımlarda oynamaktı."

"Malatya kayısısını çok seviyorum. Türk yemeklerinden kuzu etini favorim. Kuzu kaburga çok güzel. Türkiye'deki lezzetini çok beğeniyorum. Brezilya'da çok pahalı."

"Bu ülkenin birçok ilginç ve çok güzel şehirleri var. Öncelikle İstanbul çok büyük ve güzel bir şehir. İzmir'de bir Avrupa havası var. Yaz geldiği zaman Antalya... Kapadokya'ı çok merak ediyorum, mutlaka gideceğim." 

Kaynak: TRT SPOR