26
Ekim 2020
Pazartesi
Futbol

"Hakemler canımızı çok acıttı"

06 Aralık 2016 Salı 12:35 - Son Güncelleme 06 Aralık 2016 Salı 09:44

Kayserispor: "Alanyaspor ve Trabzonspor maçlarında çok fazla hakem hatalarına mazur kaldık."

Kayserispor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Yıldız, Spor Toto Süper Lig'de son iki haftada Aytemiz Alanyaspor ve Trabzonspor maçlarında çok fazla hakem hatalarına mazur kaldıklarını iddia ederek, "Gerçekten içimiz çok yanıyor. Bu hakemler, iki hafta üst üste canımızı çok acıttı, bu tahammül edilir bir durum değil." dedi.

Yıldız, AA'yayaptığı açıklamada, ligde 13 hafta sonunda 9 puanla 17. sırada yer aldıklarını hatırlattı. Hakem hatalarıyla hedefledikleri puanın altında kaldıklarını savunan Yıldız, şöyle devam etti:

"Gerçekten içimiz çok yanıyor. Bu hakemler, iki hafta üst üste canımızı çok acıttı, bu tahammül edilir bir durum değil. Geçen hafta Aytemiz Alanyaspor maçında yaşadıklarımız ortadayken bunları yaşadık. Teknik direktör Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor maçında yaşadığımız haksızlıkları bağımsız biri olarak söyledi. Biz bu haksızlıkları seslendirdiğimizde belki duygusal konuştuğumuz düşünülebilir ama Atiker Konyaspor Teknik Direktörü bu ifadeleri kullanıyorsa bu düşündürücüdür."

"Trabzonspor maçında da 3 penaltımız verilmedi"

Yıldız, dün 1-0 yenildikleri Trabzonspor maçında da kendi aleyhlerine hakem hatalarının maça damga vurduğunu iddia ederek, şunları kaydetti:

"Geçen hafta üç penaltımız verilmedi, Trabzonspor maçında da 3 penaltımız verilmedi. Ne yapılmaya çalışılıyor, amaç nedir bir türlü anlamış değiliz. Bir milyon 350 bin nüfuslu şehrin takımının bu şekilde kaderiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. Bu farklı boyutlara giderse bunun altında çok insan ezilir. Art niyet düşünmek istemiyoruz ama iki hafta üst üste olduğu zaman bunun kesinlikle art niyetli olduğuna inanır duruma geldik. İçimiz acıyor. Maçtan sonra başkanımız Recep Mamur, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ile uzun uzun konuştu. Bütün tepkisini dile getirdi. Bu hatalara inanılır gibi değil, yani ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin kulübümüze ziyaretinde bu sıkıntılarımızı ona ilettik. Bakanımızdan ilgi bekliyoruz. "

Hataların artık son bulmasını isteyen Yıldız, "Aytemiz Alanyaspor maçının hakemi Ümit Öztürk ile Trabzonspor maçının hakemi Serkan Çınar'ı Allah'a havale ediyoruz. Bir şehrin ve takımın kaderiyle bu kadar oynayan hakemlerin kesinlikle düdüklerini asmaları gerektiğini düşünüyoruz. Vicdanlarıyla baş başa kaldıklarında neler düşündüklerini çok merak ediyoruz. " ifadelerini kulandı.

"Taraftarımız, Hakan Kutlu'ya tepki göstereceğine..."

Trabzonspor maçında taraftarın teknik heyete yönelik tepkisine üzüldüklerini de aktaran Yıldız, "Taraftarımız teknik direktörümüz Hakan Kutlu'ya tepki göstereceğine Kayserispor'un üç penaltısını gasp eden hakeme tepki gösterseydi keşke." diyerek sözlerini tamamladı.

Sıradaki Haber
'İçinde Hagi var, fiyatı 10 milyon avro...'
Yükleniyor lütfen bekleyiniz