Futbol

"Maç maç gideceğiz"

19 Ekim 2021 Salı 20:31 - Son Güncelleme 19 Ekim 2021 Salı 20:35  |  Kaynak : İHA

Süper Lig temsilcisi GZT Giresunspor, teknik hocası Hakan Keleş Giresun Üniversitesi’nin konuğu oldu. Keleş, " Bizim için hedef bir sonraki maç. Maç maç gideceğiz." dedi.

Giresunspor’u 44 yıl sonra Süper Lig’e taşıyan teknik direktör Hakan Keleş, " Bizim için hedef bir sonraki maç. Maç maç gideceğiz. " dedi.  

Keleş, Süper Lig’deki hedefleriyle ilgili sorulan soruya, “Süper Lig’e 44 yıl sonra çıkmışız, bu sene ligde kalalım, ilk olarak asansör takım olmayalım diye, kulübümüzün imkanları çerçevesinde plan proje yaptık, buna göre adımlar attık. İlk başta biraz sıkıntılar oldu. Bizim için hedef bir sonraki maç. Maç maç gideceğiz. Üst sıralar olsun, Avrupa kupaları hedefi olsun ama bir iki maç kazanmakla bu olmuyor. Bizde istiyoruz çok başarılı olmak ama zorluklar var, zorlukları aşa aşa gideceğiz. Yeni hedef derseniz önümüzdeki maç, yani Antep maçı” şeklinde cevap verdi.

Keleş, bir öğrencinin Galatasaray, Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarındaki performanslarıyla ilgili sorduğu soruya, “Galatasaray, Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarında iyi oynadığımızı düşünüyorum, biz hazır değildik ama bizi zorlayamadılar, biz hazır olsak daha iyi olabilirdik. Beşiktaş maçında daha hazır olacağız. Büyük bir takımı yenmek bize artı motivasyon getirecektir. Büyük maçlar daha farklı ama bizim için her maç önemli ve her maç eşit diyebilirim. Ben Giresun’da yaşayanların Giresunspor’u tutmalarını ve desteklemelerini istiyorum. Güçlü bir camia olmak bunu gerektiriyor” cevabı verdi.

Keleş, sezon başında bilet fiyatlarına taraftarların gösterdiği tepki hakkında sorulan soruya, “Sezon başında biletler konusunda bazı sıkıntılar oldu. Biz seyircimizin her zaman yanımızda olmasını istiyoruz. Bu iş seyirciyle olur, seyirci itici güçtür. Ancak bu işin birde ekonomik boyutu var. Kulübün gelire ihtiyacı var. Geldiğimiz noktada sıkıntılar büyük oranda çözüldü. Benim alanım olmamasına rağmen başkanımızla bende görüştüm. Herkesin desteği ile bu işi çözeceğiz. İlk haftalarda biraz sıkıntı yaşandı ama başarı geldikçe tribünlerde dolacaktır” cevabını verdi.

Giresunspor formasıyla Süper Lig’de henüz gol sevinci yaşayamayan İbrahima Balde, kendisine yönelik söylenen, “Balde’nin artık gol atmasını bekliyoruz” ifadelerine, “Burada olduğum için çok mutluyum. Goller geliyor, bunu söylüyorum çünkü ben kendime ve bana inanan tüm taraftarlara güveniyorum. Sadece zamana dayalı bir durum, her hafta daha iyiye gidiyoruz. Ben geliyorum. Burayı çok seviyorum. Sadece Türk pasaportuna ihtiyacım var, her şeyiyle çok mutluyum, Giresun’da yaşayacağım tabi ki” diye cevap verdi.

Sıradaki Haber
Üst kutu 6
Yükleniyor lütfen bekleyiniz