22
Eylül 2020
Salı
Futbol

Neustadter İstanbul'u özlüyor

21 Ocak 2020 Salı 11:22 - Son Güncelleme 21 Ocak 2020 Salı 11:24

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Roman Neustadter, İstanbul'u özlediğini itiraf etti. Rus stoper, Türkiye'nin çok huzurlu ve güzel bir ülke olduğunu söyledi.

Fenerbahçe'den ayrılarak Dinamo Moskova'ya transfer olan Roman Neustadter, Fenerbahçe günlerine dair dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin çok huzurlu bir ülke olduğunun altını çizen 31 yaşındaki oyuncu, "İstanbul’u çok seviyorum. Deniz her zaman büyük bir artı. Yılda on ay güneş görebiliyorsunuz. Hava harika. Türkiye benim ve ailem için harika bir deneyimdi” dedi.

Neustadter, Türkiye'de futbolun çok sevildiğini ve taraftarların çok tutkulu olduğunu da ifade etti.

Rus stoper, "Türkiye’ye gittiğimde insanlar yanıma geliyor, ‘Nasılsın, neden ayrıldın. Türkiye’ye yeniden dönecek misin’ diye sorular soruyorlar" dedi.

İki ülkenin ligini de kıyaslayan deneyimli oyuncu, "Türkiye'de bireysellik ve çabalar daha ön plana çıkıyor. Rusya ligi daha disiplinli, taktiğe dayalı ve takım etkileşimleri üzerine çok şey inşa eden bir lig" cümlelerini kullandı.

Türkçe bilgisine de değinen Neustadter, "Türkçe’yi anlıyorum ve sakince iletişim kuruyorum. Türkçe’yi öğrenmek kolay” şeklinde konuştu.

Kaynak: TRT SPOR
 

Sıradaki Haber
Krampon profesörü
Yükleniyor lütfen bekleyiniz