13
Mayıs 2021
Perşembe
Futbol

"Oyunu geliştirirken skoru da geliştirmemiz gerekiyor"

10 Nisan 2021 Cumartesi 19:16 - Son Güncelleme 10 Nisan 2021 Cumartesi 19:17  |  Kaynak : AA

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, beraberlikle ayrıldıkları Rizespor karşılamşasının ardından yaptığı açıklamada, oyun olarak geliştiklerini ancak son 3 haftadır bunu skora yansıtamadıklarını söyledi.

Bu durumun kendilerini mutsuz ettiğini anlatan Avcı, "Oyunu geliştirirken skoru da geliştirmemiz gerekiyor. Son 3 haftada saha içinde oyuncularım hemen hemen her şeyi denediler. Bugün sakatlıkların fazla olmasından dolayı biraz daha fazla orta saha oyuncusu ile çıkmak zorunda kaldık. Sezonun geç kapandığı, erken açıldığı, takım sayısının çoğaldığı bir süreçteyiz. Bunun verilerini sezon sonu bütün takımlar değerlendirecektir." şeklinde konuştu.

Deneyimli teknik adam, ligi iyi bir yerde yerde bitirmek istediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Oyun olarak gelişiyoruz ama skor olarak mutlu değiliz. Çünkü burası Trabzonspor. Yukarıdaki boşluk ve hedef neyse, maksimum puanı almak istiyoruz. Nwakaeme ve Ekuban’ın olamaması hamle şansımızı da elimizden alıyor. Hafta sonu olmaları bizi mutu edecek. Onun takibini yapacağız. Oyuncu sokup çıkarmak adetim değildir ama Yusuf'u çıkarmamdaki sebep eksik kalmıştık. Rakibin yüksek topları, kenar ortaları ve duran toplarından dolayı onu oyundan almak zorunda kaldım. Sadece taktikseldi. Oyun bir yere kadar tatmin edecek ama 3 haftadır skor alamıyoruz. Trabzonspor'un kazanması lazım."

Sıradaki Haber
"Kazanmak için her şeyi yaptık"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz