6
Haziran 2020
Cumartesi
Futbol

Şenes Erzik: Tamamlanmayan lig tescil edilemez

30 Mart 2020 Pazartesi 10:50 - Son Güncelleme 30 Mart 2020 Pazartesi 15:14

Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik, şu aşamada liglerin başlangıç tarihini tahmin etmenin mümkün olmadığını söyledi. Tecrübeli futbol adamı, "Tamamlanmayan lig tescil edilemez. FIFA ve UEFA da bunu kabul etmez" dedi.

Şenes Erzik'e göre Avrupa'da koronavirüs nedeniyle futbola verilen ara biraz daha uzayacak.

Radyo Spor'a konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı, FIFA ve UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, salgın nedeniyle liglerin ne zaman başlayacağını tahmin etmenin zor olduğunu söyledi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in süreci iyi yönettiğini belirten Erzik, "Kimse koronavirüsten ne zaman kurtulacağımızı bilmiyor. Sağlık her şeyden önce gelir. O yüzden maçlar için şu aşamada bir takvim belirlemek imkansız" diye konuştu.

Şenes Erzik, liglerin ertelenmeden önceki haliyle tescil edilmesinin de mümkün olmadığını belirtti.

"Tamamlanmayan lig tescil edilemez" diyen Erzik, "Bunu UEFA ve FIFA da kabul etmez. 35 yıllık deneyimimle böyle bir şeyin olamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Şenes Erzik, liglerin başlangıcının uzaması ihtimaline karşılık, FIFA'nın 31 Mayıs’ta sözleşmeleri sona erecek futbolcularla ilgili bir çalışma yaptığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Galatasaray'dan Albayrak, Günay ve Terim açıklaması
Yükleniyor lütfen bekleyiniz