Futbol

Sergen Yalçın'dan şampiyonluk sonrası ilk sözler

15 Mayıs 2021 Cumartesi 23:54 - Son Güncelleme 16 Mayıs 2021 Pazar 00:03  |  Kaynak : DHA, İHA

Göztepe maçı sonrası basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, tarihin en zor liginde şampiyon olduklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, basın toplantısına geldikten kısa bir süre sonra Beşiktaşlı futbolcular basın odasını bastı. Siyah-beyazlılar hep bir ağızdan şampiyonluk şarkıları söyledi. Futbolcuların gitmesinin ardından konuşmaya başlayan Yalçıni şu ifadeleri kullandı:

 “Birlik, beraberlik, arkadaşlık, samimiyet, dostluk Bunların hepsi şampiyonluk ifadeleri. Oyuncularımızın yaptığı katkıyı konuşmaya bile gerek yok. Çok karakterli, aslan gibi sahada mücadele eden oyuncularımız var. Hiçbir zaman vazgeçmediler. Sezonun hiçbir noktasında mücadeleyi bırakmayan oyuncularımız var. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bütün başarı oyuncularımızın. Biz elimizden geldiğince onlara ağabeylik yapmaya çalıştık. Başkanımız Ahmet Nur Çebi, çok zorlu bir süreçte görev aldı. Tüm sezon boyunca oyuncuların maaşları ve primleri ödendi. Oyunculara da her zaman destek olarak çok büyük bir başkanlık örneği sergiledi. Böyle bir süreçte bu kadar sıkıntılı bir kulübe başkan olup bu yükün altına girmek herkesin harcı değildi. O yüzden Çebi başkanımızı hem cesaretinden hem de Beşiktaşlılığından ötürü tebrik etmek istiyorum. Sezon içinde düşüşler yaşadığımızda da hep destek oldu. Başladığımdan beri yanımda olan Murat Şahin ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tarihin en zor sezonunda şampiyon olduk. Bence bu şampiyonluğu olağanüstü şampiyonluk olarak nitelendiriyorum. Bunu başarmak çok kolay değildi. Rakiplerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ı da tebrik ediyorum. Çok uzun zamandan beri yarışıyoruz. Bizle beraber lige renk kattılar. Ancak finalde kazanan biz olduk. Hiçbir zaman vazgeçmedik ve mücadeleyi bırakmadık. Zaman zaman sert çıkışlarımız oldu. Konuşurken bazı insanları kırmış olabiliriz ama hiç kimseye bilerek bir şey yapmadım. Sadece işimin gereğini yapmaya çalıştım. Şampiyonluk Beşiktaş camiasına hayırlı olsun. Gönül isterdi ki şampiyonluğu taraftarlarımızla beraber kutlayalım. İnşallah ileride de onlarla beraber kutlarız.” 

Sıradaki Haber
Berna Gözbaşı: Çok şükür ligde kaldık
Yükleniyor lütfen bekleyiniz