Futbol

Şimdi neredeler: Roberto Hilbert

20 Mayıs 2021 Perşembe 09:30 - Son Güncelleme 20 Mayıs 2021 Perşembe 09:33  |  Kaynak : TRT SPOR

3 sezon ülkemizde Beşiktaş'ın başarısı için de ter döken 36 yaşındaki eski sağ bek ve kanat oyuncusu Roberto Hilbert şu anda nerede, ne yapıyor?

Çok küçük yaşta Almanya'da birçok takımın altyapısında oynadıktan sonra SC Feucht ile 2003 yılında ilk profesyonel sezonunu geçiren Hilbert, sağ kanat olarak gösterdiği performansla dikkat çekti. 2004'te ise Greuther Fürth'e imza atan Hilbert, bek oyununa da yavaş yavaş adapte oldu ve çok yönlü bir futbolcu haline dönüştü.

Türkiye macerası öncesi 2006'dan 2010'a kadar 4 sezon Stuttgart ile kariyerinin en parlak dönemlerini geçiren eski Alman milli oyuncu, buradaki kontratının sona ermesinin ardından Beşiktaş ile sözleşme imzaladı. Türkiye'de de 3 sezon oynayan Hilbert, 2013'te Bayer Leverkusen formasıyla Almanya'ya geri döndü.

Leverkusen sonrası Greuther Fürth'te de yine bir dönem oynayan Hilbert, 2019 yazında altyapısından yetiştiği ekibin ikinci takımında futbolu bıraktı. Şu anda 36 yaşında olan Hilbert, futbolu bıraktıktan sonra da yeşil sahalarda kalmaya devam ediyor ve Greuther Fürth'ün 2. takımında yardımcı antrenör olarak görev yapıyor. Hilbert'in ayrıca Almanya'da kendi adını taşıyan bir futbol okulu da bulunuyor.

Sıradaki Haber
"İki kupalı şampiyon"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz