1
Haziran 2020
Pazartesi
Futbol

"Talisca Beşiktaş'ta kalmak istemedi"

03 Haziran 2018 Pazar 21:56 - Son Güncelleme 03 Haziran 2018 Pazar 21:59

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Anderson Talisca'nın futbol hayatına Beşiktaş'ta devam etmek istememesi üzerine yollarının ayrıldığını söyledi. 

Çilekli Tesisleri'nde basın mensuplarının transferle ilgili sorularını cevaplayan Orman, Talisca'nın devre arasında Beşiktaş'ta kalmak istemediğini kendisine ilettiğini kaydetti.

Orman, "Talisca'nın son zamanlarına kadar uğraştık ama oyuncu Beşiktaş'ta kalmak istemediğini ifade etti devre arasında. Maalesef, bizim birilerini havaya sokmakta, yükseltmekte, yukarıdakini de aşağı çekmekte inanılmaz bir becerimiz var. Birilerinin bir tarafını kaldırmakta üstümüze yok. 'Talisca'yı al' denildikçe oyuncu da kendini dünyanın en önemli şeyi zannetti. Beşiktaş'ın ne olduğunu gidince anlar. Talisca, Beşiktaş'ta kalmak istemedi, yoksa bonservisle alakası yok." diye konuştu. 

Talisca'nın menajerlerinin çok yüksek bedelle kapılarını çaldığını söyleyen Orman, "Menajerleri geldi, başka bir yere satabilir miyiz diye baktık. 30 milyon avroya satalım projesi vardı. Zaten 21 milyonu Benfica'ya gidecek, 5 milyonunu menajerleri istiyor. Beşiktaş'a 4 milyon avro kalıyor. Bunu imzalasak 5 milyonluk kısım için dedikodular çıkacak, bu iş olmaz dedik. Oyuncu iki yıllık kiralama bedelini aldı. Allah yolunu açık etsin. Bonservisini almama sebebi oyuncunun kalmak istememesiydi. Bunu daha önce de söyleyebilirdim ama oyuncuyu Beşiktaş kamuoyunun önüne atardık. Biz de şampiyonluğa oynuyorduk. O yüzden öyle bir süreç yaşatmadık oyuncuya." değerlendirmesinde bulundu. 

- "Oğuzhan bizim oyuncumuz. Bugün, yarın açıklanır"

Orman, şu anda boşta olan Oğuzhan Özyakup ile aralarında bir sorun bulunmadığını ve kısa süre içinde durumun açıklanacağını söyledi. 

Arsenal'in alacağı pay ile ilgili bir sorun yaşadıklarını açıklayan Orman, "Oğuzhan bizim oyuncumuz. Bugün, yarın açıklanır. Onun ilk günden beri en büyük sıkıntısı ilk alınırken Arsenal'le yapılan anlaşma. Ne olursa olsun yüzde 30'u Arsenal'e gidiyor. Sözleşme bitip Oğuzhan bir başka takıma giderse Arsenal'in pay alma hakkı yok ama Beşiktaş'la uzatırsa yüzde 30 oluyor. Biz de Arsenal'e ya bunu makul seviyelere indirin, gidecekse siz de bir şey alamayacaksınız diyoruz. Yoksa iki tarafın da birbirinden ayrılmak gibi niyeti yok." şeklinde konuştu. 

Atiba Hutchinson ile görüşmelerin devam ettiğinin altını çizen siyah-beyazlı kulübün başkanı şunları söyledi: 

"Atiba çok sevdiğimiz bir oyuncu. Eşi ve çocuklarıyla ailemizin bir parçası oldu. Yaşı itibarıyla futbol hayatının son dönemlerine geliyor. Biz de Beşiktaş'ta bitirmesini ve Beşiktaş'ta profesyonel manada görev almasını istiyoruz. O da istiyor. Atiba'nın kalabileceği, bizim verebileceğimiz bir kontrat önerdik, İnşallah kalır. Futbolun içinde profesyonellik var. Futbolcuların kulüpten hareketlerdeki beklentileri duygusal oluyor fakat maddi şeylerde çok profesyoneller. Biz ikisini de dengelemeye çalışıyoruz."

Orman ayrıca Beşiktaş'ta yeni sponsorluk çalışmalarının devam ettiğini ve gelecek sezon da önemli sponsorluklarla imza atmak istediklerini söyledi.

Sıradaki Haber
Koç: "Beklentilerim doğru çıktı"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz