31
Mart 2020
Salı
Futbol

"Akhisarspor önemli bir ekip"

26 Şubat 2020 Çarşamba 20:24 - Son Güncelleme 26 Şubat 2020 Çarşamba 21:07

TFF 1. Lig’in 24. haftasında Giresunspor, deplasmanda Akhisarspor'a 2-0 mağlup oldu. Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, "Önümüzdeki maçlarda kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

Mücadele sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, "Öncelikle her iki takımı da tebrik etmek gerekiyor. Akhisarspor ve Giresunspor olarak biz gerçekten iyi futbol ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Akhisarspor takımı önemli bir ekip, geçen sene ligden düşmüş güçlü bir kadroları var. " dedi. 

Kutlu konuşmasını şöyle tamamladı: 

"Geçen hafta Karagümrük maçında burada şanssız bir mağlubiyet almışlardı maçta önce yaptığım analizlerde. Akhisar takımının geçen haftayı galibiyetle sonuçlandırması gerektiğini düşünüyorum. Ama bu maçında başından sonuna kadar oyunun geneline baktığımızda Giresunspor olarak biz oyun ve pozisyon olarak da önemli şeyler ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Özellikle maçın sadece ilk 15-20 dakikasında girdiğimiz 3 tane net gol pozisyonu vardı. Biz bunları değerlendiremedik, rakibimizin de o dönemde girdiği 2 ya da 3 gol pozisyonu vardı ama onlar 2 tanesini golle buluşturabildi ve sonuç aldı.

Ama geçen hafta Balıkesir’de 3 gün önce aldığımız mağlubiyet bizi oldukça üzmüştü. Çünkü oyuncularımızın ortaya koymuş olduğu istek ve arzu moral olarak bizi çok yıkmıştı. Bugün ise sadece skor olarak bizi üzdü. Biz bu anlayışla oyun anlayışımızı sahaya yansıttığımızda önümüzdeki maçlarda kazanacağımızı düşünüyorum” 

Kaynak: İHA