Futbol

"İkinci yarıda her maç final"

19 Ocak 2015 Pazartesi 18:01 - Son Güncelleme 19 Ocak 2015 Pazartesi 18:05

Kulüp Başkanı Mergen hedeflerinin alt sıralardan kurtulmak olduğunu söyledi.

PTT 1. Lig'in ilk yarısını 17 puanla düşme hattında tamamlayan Manisaspor, ikinci yarı maçlarıyla tehlikeli bölgeden uzaklaşmayı hedefliyor.

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, gazetecilere yaptığı açıklamada, takımlarının ligin ikinci yarısının ilk haftasında deplasmanda oynayacağı Giresunspor maçı hazırlıklarına başladığını bildirdi.

Ligin ikinci yarısından çok umutlu olduklarını ifade eden Mergen, şunları kaydetti:

"Hocamızla da istişare halindeyiz. Öncelikli hedefimiz ilk 8 maç sonunda tehlikeli bölgeden uzaklaşmak. Ondan sonra da farklı hesapları yapacağız çünkü takımın kalitesi belli bir noktaya geldi. Sadece o stresli bölgeden uzaklaşmalıyız. Bu bölgeden uzaklaştığımız zaman ben inanıyorum ki, takım daha iyi bir futbol oynayacak. Zaten kazanan bir kadromuz var. Kulübemiz çok güçlendi, çok çalışıyoruz ve gayret ediyoruz."

"Haddimizi bilerek transfer yaptık"

Kulübün mali durumu ve yapılan transferlere ilişkin de değerlendirmede bulunan Mergen, "Haddimizi bildik, ekonomik yapımıza göre transferler gerçekleştirdik. Gelecekte kulübü sıkıntıya düşürmeyecek, düşük sözleşmeli oyuncular transfer ettik" dedi.

Mergen, ara transfer döneminde takımdan gönderilen tüm oyunculara paralarının ödendiğini, yeni transfer edilen 6 oyuncunun da peşinatlarının hemen ödendiğini dile getirerek, hiçbir borcu geleceğe bırakmadıklarını söyledi.

"İkinci yarıda her maç final"

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın da ligin ikinci yarısındaki her maçın final öneminde olacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Özellikle ilk 8 maçımız çok önemli, ligde dipten kurtulma adına mücadele vereceğiz. Bu nedenle her maça önce yenilmemek, sonra yenmek için çıkacağız. Önümüzde zorlu bir fikstür var ve biz bu tehlikeli bölgeden çıkmayı hedefliyoruz. Giresunspor önüne de bu hedefle çıkacağız."

Sıradaki Haber
Yükleniyor lütfen bekleyiniz