Futbol

''Diyarbakır'a 1 milyona yakın kişi gelecek''

19 Nisan 2024 Cuma 17:32 - Son Güncelleme 19 Nisan 2024 Cuma 17:36  |  Kaynak : DHA

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve 77 puan ile lider olan Amed Sportif Faaliyetler'in Başkanı Aziz Elaldı, gündeme ilişkin açıklama yaptı.

Elaldı, “Stadyumun toplam kapasitesi 33 bin kişilik. Ama emniyetin ve belediyenin verdiği bilgilerde hafta sonu Diyarbakır’a 1 milyona yakın kişi gelecek. Emniyetin rakamı 600 bin, belediyenin rakamı da 1 milyon insanın il dışından gelmesi. Bizim sevincimize ortak olmak için, karnavalımıza katılmak için gelecekler” dedi.

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve 77 puan ile lider olan Amed Sportif Faaliyetler'in Başkanı Aziz Elaldı, gündeme ilişkin açıklama yaptı.

Basın mensuplarıyla Kayapınar ilçesindeki Amedspor Şeyhmus Özer Tesisleri’nde bir araya gelen Elaldı, Iğdır maçı ile ilgili bir çok sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Elaldı, “Stadyumun toplam kapasitesi 33 bin kişilik. Ama emniyetin ve belediyenin verdiği bilgilerde hafta sonu Diyarbakır’a 1 milyona yakın kişi gelecek. Emniyetin rakamı 600 bin, belediyenin rakamına göre ise 1 milyon insan il dışından gelecek. Bizim sevincimize ortak olmak için karnavalımıza katılmak için gelecekler. Bu gelen insanların çoğu stadyuma girip o şampiyonluk maçını birebir yaşamak istiyor. Bilet satışlarımız bitti. İki gündür bundan dolayı da bir takım tatsızlıklar oluştu. Böyle büyük organizasyonda eksiklikler olabiliyor. Ama nihayetinde talep çok fazla olduğu için ne kadar özen göstersek de illa ki aksaklık oluyor. Taraftarlarımızdan, camiamızdan ve halkımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz. Bizlerin ne kadar zor durumda olduğunu anlamalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan İl Spor Güvenlik Kurulu’nca yapılan toplantıda alınan taraftar yasağına ilişkin Elaldı, “Iğdır’dan gelen arkadaşlarımız var. Biz onlarla beraber bu maçı izleyeceğiz. İskenderun’da yaptığımız tribünü burada yapacağız. Iğdır’dan isteyen taraftar gelsin, biz onları misafir edeceğiz” diye konuştu.

Sıradaki Haber
Bursaspor'da Ümit Şengül dönemi bitti
Yükleniyor lütfen bekleyiniz