Futbol

Yılmaz Vural'dan destek çağrısı

28 Ekim 2023 Cumartesi 13:08 - Son Güncelleme 28 Ekim 2023 Cumartesi 13:10  |  Kaynak : TRT SPOR

2'nci Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Menemen Futbol Kulübü'yle anlaşan Türkiye'nin en tecrübeli teknik direktörlerinden Yılmaz Vural, yeni bir başarı hikayesi yazarak önce 1'inci Lig, ardından Süper Lig hedefine yürümek istediklerini söyledi

Türkiye'nin en çok takım çalıştıran teknik direktörü unvanını elinde bulunduran 70 yaşındaki Yılmaz Vural, 32'nci takımına imza atarken ilk kez 2'nci Lig'de görev alacağını belirtti. Menemen FK'da Başkan Bilgin Tokul'un kendisiyle çalışmayı çok istediğini, projelerini görünce teklifi geri çeviremediğini belirten Vural, "Burada yapılanmayı tamamlayıp adım adım Süper Lig'e çıkmak istiyoruz. Daha önce yarım kalan tesisler konusunda da belediyemizden kısa sürede yapılacağı sözünü aldık" dedi.

Menemen FK'nın sezon başında kurduğu kadroyla kağıt üzerinde şampiyonluk adaylarından olduğunu dile getiren Yılmaz Vural, "Ancak sahadaki sonuçlar takımın kalitesini yansıtmadı. Oyuncularıma da söyledim, sahada isminiz, daha önce yaptıklarınız maç kazanmıyor. Herkes formasını sonuna kadar sahiplenmeli. Grupta bu hafta bay takım olmamız avantaj. Hafta içinde Türkiye Kupası'nda Nevşehir Belediyespor'la oynayacağımız maçı da lig sınavları öncesi takımı görmek için önemli fırsat olarak nitelendiriyorum. Önce içinde bulunduğumuz durumdan çıkıp ardından 1'inci Lig mücadelesi vereceğiz. Kulüpte hiçbir mali sorun bulunmuyor. Menemen basamakları adım adım çıkıp yeni bir başarı hikayesi yazacak" diye konuştu.
 

Etiketler : Yılmaz Vural
Sıradaki Haber
Yılmaz Vural, Menemen FK ile anlaştı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz