Futbol

"Bu maça emaneten çıktım"

26 Eylül 2023 Salı 23:39 - Son Güncelleme 26 Eylül 2023 Salı 23:46  |  Kaynak : DHA

Süper Lig’in 3’üncü hafta erteleme maçında Galatasaray, deplasmanda İstanbulspor’u 1-0 mağlup etti. Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında İstanbulspor Teknik Sorumlusu Olcay Demir açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren İstanbulspor Teknik Sorumlusu Olcay Demir, “Fatih hocamızın ayrılması şok oldu. Maça da takımı Fatih hoca hazırladı. Bugün bana aynı şeyleri takıma aktarmak kaldı. Maça 3 bölüm olarak hazırlanmıştık. İlk bölümde Galatasaray’a olması gerektiği gibi oynadık. Alan savunması yaptık. Orta bölümde topa sahip olmayı düşünüyorduk. Bunu çok yapamadık. Son bölümde de ön alan baskısı yapmak istiyorduk. Galatasaray maçında 3-4 pozisyona giriyorsunuz. Bunlardan 1 tanesini atmak gerekiyor. Daha fazla üretken olabilirdik. Galatasaray maçının ertelenmesi bizim ritmimizi bozan maçlardan biriydi. Daha sonra Samsun’a gittik, maç durdu. Nerdeyse 1 ay maç oynamadık. Ben bu maça emaneten çıktım. Yarın büyük ihtimalle ben de ayrılacağım. İstanbulspor iyi olacak” dedi.

Olcay Demir, Kerem Aktürkoğlu’nun penaltıda Icardi’ye pas vermesiyle ilgili, “Oyuncular biraz öyle algıladılar. Saha içinde de biraz gerginlik oldu. Biz maçı 0-0’a kilitlemiştik. Böyle bir şey yapmak doğru mu? Bence doğru değil. Messi yaptı. Dünyada, Avrupa'da örnekleri var. Yapılabilir ama maç 0-0 iken yapılmaz, bence saçma. Zaten boş kaleye de golü atamadı. Saygısızlık olarak addetmiyorum. Bu penaltı atışı kurallar içindeyse bunu yapmaya hakkı var. Maç 3-0, 5-0 olsaydı saygısızlık olurdu. Bence saçma bir şey yaptılar” değerlendirmesinde bulundu.  

Sıradaki Haber
Okan Buruk'tan penaltı yorumu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz