Futbol

"Daha çok çalışacağız"

25 Şubat 2024 Pazar 17:12 - Son Güncelleme 25 Şubat 2024 Pazar 17:14  |  Kaynak : AA

Trendyol Süper Lig'in 27. haftasında ağırladığı Siltaş Yapı Pendikspor'u 4-1 mağlup eden EMS Yapı Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun, kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Uygun, BG Grup 4 Eylül Stadı'nda oynanan müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, rakiplerinin iyi futbolculardan kurulu bir takım olduğunu belirtti.

Bartuğ Elmaz'ın oyunun ilk dakikalarında omuzunun çıkmasının tüm oyun planlarını değiştirdiğini vurgulayan Uygun, yedikleri golden sonra bocaladıklarını ifade etti.

Uygun, golün ardından hemen toparlanmasını bildiklerini dile getirerek, "Futbolcu kardeşlerimin iyi bir karakteri var. Geriye düşsek de mücadeleyi bırakmadık. Sisteme, taktiğe, geçiş oyunlarına riayet ederek güçlü bir takıma karşı kazanmasını bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Tribünde takımlarına destek veren Sivasspor taraftarlarına teşekkür eden Uygun, "Bu güzel galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Daha da çoğalmalıyız ve daha da birlik olmalıyız. Bize destek olanları desteklemeli, bize köstek olanlara da gereken cevabı vermeliyiz." şeklinde konuştu.

Puan cetvelinde üst sıralara yükselmelerinin mutluluk verici olduğunu aktaran Uygun, daha iyi, daha güzelini yapmak adına çalışacaklarını ve sezon sonunda mutlu şeyler yaşamayı hedeflediklerini dile getirdi.

"Daha çok çalışacağız"

Uygun, takıma yeni katılan transferlere şans verdiğini aktararak, futbolcuların verilen görevi yerine getirdiğini belirtti.

Göreve geldiğinde Sivasspor'un ligin en az koşan takımlarından biri olduğunu kaydeden Uygun, bunun üzerine çıkmaya başladıklarını dile getirdi.

Sakatlıklar ve takımdan ayrılan oyuncular nedeniyle zor süreçlerden geçtiklerini vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

"Üç günde bir maç oynamayı kaldıramadık, hiçbir takım da kaldıramazdı. Ona rağmen bu süreci futbolcuların cesareti ve yüreğiyle atlattık. Bugün baktığımızda koşu mesafelerimizi artırmış durumdayız. Bu bizim adımıza mutluluk verici. Daha çok çalışacağız, daha çok gelişeceğiz ve oyun mantalitemizi geliştireceğiz. Gerçekten Sivasspor'a, Sivas taraftarına, Sivas'ın yapısına uygun, evinde aktif, agresif, savaşan, sonuna kadar terini akıtan bir Sivasspor'u sevenlerimize izleteceğiz."

Sıradaki Haber
"Gelecekle ilgili daha iyi adımlar atmak istiyoruz"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz