Placeholder Broadage Row
"Kazanarak kapatmak istiyorduk, kazandık"

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ankaragücü mücadelesine ilişkin, "Kazanarak kapatmak istiyorduk, kazandık" dedi.

Trendyol Süper Lig'i galibiyetle tamamlayan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, MKE Ankaragücü maçını ve sezonu değerlendirdi.

Ankaragücü maçına ilişkin Avcı, "İlk 20 dakikalık bölümü, yediğimiz penaltıya kadar oyunun hakimi bizdik ve doğru bir planlama ile gidiyorduk. Çalıştıklarımızı net bir şekilde uyguluyorduk. Eren’in ayağının kayması, arkaya atılan bir top, penaltı ve rakip öne geçti. Golden sonra rakip daha iyi oynamaya başladı ve biz o arada oyunun içine bazen girdik bazen giremedik. İkinci yarıda oyunun bir bölümünde ufak tefek hamleler yaptık, oyun içinde biraz değişiklikler yaptık ve öne geçtik. 85’te duran toptan iki kere seken top, olmaması gereken ve yediğimiz gol. Arkasından bireysel performansın da ortaya çıktığı golle 2-2 olunca rakibin kaygı ve endişeleri daha fazla arttı. Geniş alanlar çıktı, bunu da biz değerlendirmiş olduk. Kazanarak kapatmak istiyorduk, kazandık" dedi.

Sezonu değerlendiren Abdullah Avcı şunları söyledi,

"Geldiğimizden sonra koyduğumuz üçüncülük ve kupa finali hedefi gerçekleşti. Kupa finalini oynamak ve kazanmak istiyorduk. Oyunun bir bölümü Beşiktaş, ikinci bölümü 2-1 mağlup duruma düştükten sonra bizim domine ettiğimiz, gelgitlerin olduğu bir oyun sonrasında 95’te kupayı kaybetmek bizi üzdü. Bugün de zihinsel ve fiziksel olarak biraz onun da yorgunluğu ve üzüntüsü vardı. Ama bu oyun içinde bunlar var ne yazık ki. Geçen hafta kupa finali sonrası programımızı netleştirdik. Sezon başı kampı programımız net, hazırlık maçları günleri belli. Haziran ve Temmuz takvimini net şekilde yaptık ve uzun zamandır uğraştığımız transfer çalışmalarının bir bölümüyle ilgili ciddi mesafe kat ettik"

Abdullah Avcı sözlerini şöyle tamamladı:

"Trabzonspor taraftarı bizi yalnız bırakmasın. Bugün ceza bitti, önümüzdeki sezon onlara çok ihtiyacımız olacak. Çünkü onların istedikleri, bunu daha önce gerçekleştiren bir ekibin daha hızlı, daha agresif, daha baskılı, daha temaslı bir oyuna geçişini gerçekleştirmiş olacağız. Önümüzdeki senenin çalışmasını hızla yapıyoruz. Bütününe baktığımızda inişlilerin çıkışların olduğu bir sezonda ortalaması gayet iyi gözüken, Ocak ayının da özellikle, Şubat’a bağlayan 9 maçın olduğu süreçte yaşadığımız sıkıntılara rağmen, bence yakaladığımız ivme son derece doğruydu. Ama bu yeterli mi, değil. Daha iyisini, daha hızlısını yapmak için çalışacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum."