Futbol

Kluivert: Kritik yapmamız gerekiyor

05 Kasım 2023 Pazar 16:43 - Son Güncelleme 05 Kasım 2023 Pazar 16:50  |  Kaynak : AA

Trendyol Süper Lig'in 11. haftasında konuk olduğu EMS Yapı Sivasspor ile 1-1 berabere kalan Yukatel Adana Demirspor'da teknik direktör Patrick Kluivert, takımının performansının altında kalan bir maç olduğunu söyledi.

Kluivert, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, alınan sonuçtan memnun olmadığını belirtti.

Sonucun doğru olduğunu aktaran Kluivert, "Özellikle ilk yarıda fazla top kaybı yaşadık. Birçok futbolcumuzun performansının altında bir performans çizdiği bir maç oldu. Sonrasında ikinci yarıda baktığınızda üçüncü bölgede özellikle çok fazlasıyla basit bir şekilde top kaybı yaşadık ve oradan rakiplere fırsat verdik." dedi.

Performans olarak daha fazlasını yapabileceklerini dile getiren Kluivert, "Çünkü bu tarz kapanan takımlara karşı, aradaki mesafeyi daraltan takımlara karşı birçok kez karşılaştık ve bunun üzerinde çok çalışıyoruz. Ama daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz ve yapacağız da. O yüzden de bunun üzerine devam edeceğiz." diye konuştu.

"Aynayı karşımıza alıp kritik yapmamız gerekiyor"

Kluivert, rakiplere karşı dar alanlardan çıkabilecek teknik kapasiteye sahip bir takım olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Aynayı karşımıza alıp kritik yapmamız gerekiyor. Ondan sonrasında öz eleştiri yaptıktan sonra da rakip neler yaptı, biz neler yapabilirdik. Onu konuşabiliriz. Ama öncelikle tabii ki de daha iyisini yapabileceğimizi bildiğimiz halde bu kadar altında bir performans gösterdiğimiz için öncelikle öz eleştiriyi kendimiz yapmamız lazım."

Sivasspor'u da oynadığı futboldan dolayı tebrik eden Kluivert, "Onlar da çok iyi bir iş çıkarttılar, hakkını vermemiz gereken futbolcular var. Maçın gidişatına değiştirebilecek futbolculara sahipler. Ama rakipten önce kendimize bakmamız gerekiyor, biz neden bu şekilde performans gösteriyoruz." şeklinde konuştu.

Sivasspor cephesi

Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin, karşılaşma sonrasında taraftarların tepki göstermesini eleştirerek, "Adana Demirspor gibi bir takıma karşı oynadık. Ligin üçüncü sırasında. Bir onların bütçesine bakın bir de bizim bütçemize bakın. Biz kısıtlı bütçelerle elimizden geldiğince iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz ve bugün Adana Demirspor'a hiçbir şey yaptırmadık. Bütün pozisyonlar da biz maçın başından sonuna kadar üstünüz. Bu çocuklar bunu değil alkışlanmayı hak ediyorlar. Ben bunların gerçek Sivasspor taraftarı olduğunu düşünmüyorum. Ben 6 yıldır Sivasspor'a emek veriyorum. Benim onlardan daha çok emeğim var. Benim Sivasspor'a hem maddi hem de manevi olarak katkım daha çok. O yüzden ben onların birilerinin adamı olduğunu düşünüyorum. Bugün ki maçta bu çocuklar alkışı hak ederken orada mırıldanmalar oluyor. Ben bunu hiç yakıştırmadım. Dediğim gibi maçı konuşmak bile istemiyorum. Çünkü zaten konuşulacak bir şey yok. Herkes gördü burada. Maçın başından sonuna kadar üstün takım bizdik ama olmadı. Yapacak bir şey yok" dedi. 

Sıradaki Haber
Konyaspor'da Gökhan Töre şoku
Yükleniyor lütfen bekleyiniz