Placeholder Broadage Row
Kocaman'dan Bakambu açıklaması

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yapacağı kamp çalışmaları için Almanya'ya gitti.

Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'ya uçan yeşil-beyazlı ekip, 31 Temmuz'a kadar çalışmalarını Harsewinkel kentindeki Marienfeld kasabasında sürdürecek.

Kafilede yer alan Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, yaptığı açıklamada, Almanya'da yapacakları 11 günlük kampta 4 hazırlık maçı oynayacaklarını belirtti. Kocaman, "Çalışmalar gayet iyi gidiyor. Aramıza yeni katılan oyuncular var. 11 günlük çalışma sonucunda Bursa'ya hazır halde dönmek istiyoruz" dedi.

"Bir iki takviye daha yapacağız"

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda takımlarına gerekli takviyeleri yapacaklarını anlatan Kocaman, "Aramızdan ayrılan oyuncular oldu. Eksiklikleri tamamlayamaya çalışacağız. Bir iki takviye daha yapacağız. Önümüzdeki günlerde transfere bitirmek istiyoruz" diye konuştu.

"Cedric Bakambu'ya resmi teklif yok"

Necmettin Kocaman, Cedric Bakambu ya da diğer oyuncularına resmi bir transfer teklifinin olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Futbolcularımızın istenmesi, talep görmesi bizim için onur verici ama biz kadromuzu bozmak istemiyoruz. Ancak futbolda bazı oyuncuların ayrılması ve yenilerinin gelmesi çok doğal. Ben buradan büyük Bursaspor taraftarlarına seslenmek istiyorum. Bursaspor menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şu anda Bakambu ya da diğer oyunculara resmi bir teklif yok. Ancak söylentiler var. Resmi bir teklif gelirse başkanımızın direktifleri ve hocamızın raporu doğrultusunda gerekli hamleyi yapacağız."

"Zirveye oynayan takım oluşturmak istiyoruz"

Necmettin Kocaman, kadrolarını korumak istediklerini dile getirerek, "Biz hiçbir oyuncumuzun ayrılmasını istemiyoruz. Daha iyi takviyeler yapıp, bu sene zirveye oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz. Bu doğrultuda sezona başlarken, şampiyonluk yaşadığımız hocamızı göreve getirdik. Bu sene çok istikrarlı ve hırslı bir takım oluşturmak istiyoruz. Sonuçlar bizi nereye götürecekse oraya gideceğiz ama fair play kuralları içinde gideceğiz. Hak etmediğimiz hiçbir şeyi istemiyoruz ama hak ettiğimiz şeyi de kimseye bırakmayız" diye konuştu.

"Biz yıldız yaptık"

Büyük takımların yaptığı transferlerle ilgili soruyu da yanıtlayan Kocaman, "Yıldız transferleri çok önemli ama yıldızlarla şampiyon olunmuyor. Şampiyonluklar takım olmakla elde ediliyor. Bizden ayrılan oyuncular geçen sezon ikinci ligden gelen oyunculardı. Fernandao gibi yurt dışından gelen oyunculardı. Bunlar bize geldiğinde yıldız değildi. Biz yıldız yaptık. O nedenle birçok yıldız var kadromuzda. Bursaspor çok iyi yolda" ifadelerini kullandı.