Placeholder Broadage Row
"Kupa kazanmak başka bir duygu"

Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş'ın teknik direktörü Serdar Topraktepe, TRT SPOR muhabiri Mustafa Korkusuz'un sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ın teknik direktörü Serdar Topraktepe, TRT SPOR muhabiri Mustafa Korkusuz'un sorularını yanıtladı. 

Serdar Topraktepe, "Oyuncuyken bana 'İleride bu takımın teknik adamı olarak kupa alacaksın' deseler hayal bile edemezdim. " dedi.

Genç teknik adam, "Şampiyonluk hedefinden kopunca takımın motivasyonu çok düşmüştü. Oyuncularımızla kupa hedefimizi konuştuk. Camiamız çok istiyordu, sonunda da başardık." ifadelerini kullandı.

Kupa finaline değinen Topraktepe, Trabzonspor öne geçtiği maçların 17 tanesinde 14 galibiyet almış ona rağmen vazgeçmeden oynadık. Ghezzal, finalde oynamak için Fransa'ya gidip iğne vuruldu. Bağlarında yırtık vardı. Nüksetme ihtimali olsa da, 'Ne olursa olsun oynamak istiyorum' dedi. Geldiğimizden beri futbolculara 'Beşiktaş'ın önde oynadığını, bizim böyle oynadığımızı, bize de bunun söylendiğini' söyledik.Yakup Arda Kılıç çok iyi topçu olacak. Bundan eminim maça almak isterdim ama son maçı olduğu için Rachid Ghezzal'ı oyuna aldım." dedi.

"Semih güvenimizi boşa çıkarmadı"

"Semih'e ilk geldiğimde 'kimseye söyleme ama hazır ol bu hafta ilk 11'desin' demiştim. Güvenimizi boşa çıkarmadı. Semih üstüne koya koya gelecek, kendisine çok güveniyorum. Semih, ceza sahası içerisinde yakalarsa affetmez. Semih şu anda çok iyi durumda, Avrupa şampiyonasında ülkemiz adına çok iyi işler yapar İnşallah. Genç oyuncular bir pik yaptıktan sonra bir duraklama yaşayabiliyorlar. Semih de sakatlık sonrası tekrar güçlenmeye başladı."Semih üstüne koya koya gelecek, kendisine çok güveniyorum. Semih şu anda çok iyi durumda, Avrupa şampiyonasında ülkemiz adına çok iyi işler yapar İnşallah."