Placeholder Broadage Row
Murat Sancak'tan zemin açıklaması

Yukatel Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları maç sonrası sahanın zeminiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Adana Demirspor ile Fenerbahçe Süper Lig'in 12. haftasında 0-0 berabere kaldı.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak karşılaşma sonrası sahanın zemini ile ilgili konuştu.

Sancak, "Burada iki takım oynuyor. Cuma akşamı Adanaspor oynadı. 47 saat sonra ikinci maç oynandı. Bir de öyle değerli ayaklar geliyor ki, bir sakatlık olsa bu sahanın 1-2 yıllık bakım parasına mal olur. Böyle sıkıntılar oluyor maalesef. Spor Bakanlığı'nın buna bir çözüm bulması lazım. Geçen Sayın Bakanım ile görüştük. Adana'ya 15 bin kişilik bir stadyum daha lazım. Çünkü, Adana FK, Adanaspor, Adana Demirspor var. Amatörden 3. Lig'e gelecek takımlar var. Tek stadyum kaldırmıyor. Sayın Bakanımın bir an önce buraya el atması lazım." ifadelerini kullandı.

''Hakem, maçın kaderini değiştirecek bir şey yapmadı''

Maçın kaderini değiştirecek pozisyonlar olmadı. Hakem de güzel maç yönetti. Tek eksik goldü. Futbolu şov yapabilsek gol lazımdı. Bol gollü bir beraberlik daha güzel olurdu. Seyir zevki yüksek bir maç oldu. Ortamı germemek lazım. Yukarıdan birileri sahaya su attı, döndüm 'Atmayın, niye atıyorsunuz' dedim. Kadroda olmayan oyunculardan kalkıp tahrik etmeye çalışanlar oldu, mani oldum. Hakem, maçın kaderini değiştirecek bir şey yapmadı. Fenerbahçeli yöneticilerle de böyle konuştuk. Penaltı vs. olmadı. Kevin Rodrigues'in arkadan sarılmasına belki bir sarı kart verilebilirdi. Maçın kaderini değiştirecek bir şey olmadı ama..."