21
Şubat 2020
Cuma
Futbol

Ekuban: Hiçbir zaman umutsuzluğa düşmedik

29 Ağustos 2019 Perşembe 23:59 - Son Güncelleme 30 Ağustos 2019 Cuma 00:15

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda sahasında AEK'ye 2-0 yenilmesine karşın turu geçen Trabzonspor'un oyuncuları, mücadeleyi değerlendirdi.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off turu rövanş maçında Trabzonspor, Yunanistan temsilcisi AEK'ya 2-0 mağlup oldu. İlk maçı 3-1 kazanan bordo-mavililer gruplara kaldı.

"Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık"

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Caleb Ekuban, hiçbir zaman umutsuzluğa düşmediklerini belirtti.

"Çünkü evinizde oynuyorsanız bu takımla oynuyorsanız, içeride taraftarınızın büyük desteğiyle oynuyorsanız hiçbir umutsuzluğa, başarı gelmeyeceği düşüncesiyle oynamazsınız. Biz asla üçüncü golü yemeyeceğimizi, hatta daha başarılı olabileceğimizi, belki maçı çevirebileceğimizi bile düşünmüştük ama hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık."

Nwaekeme: Önemli olan gruplara kalabilmekti

Anthony Nwaekeme ise zor bir maç olduğunu dile getirerek, "Önemli olan gruplara kalabilmekti. Tur atlamaktı. bunu başardık. iyi başlamadık ama tur atlayarak iyi bitirdiğimizi söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Doğan Erdoğan: Fenerbahçe maçına iyi bir sonuç almak için gideceğiz

Trabzonspor'un genç futbolcusu Doğan Erdoğan, Trabzonspor olarak her maça hazırlandıkları gibi Fenerbahçe maçına da hazırlanıp iyi bir sonuç almak için İstanbul'a gideceklerini söyledi. 

"Geçmiş oynadığımız 4 maça da baktığımızda son maç hariç ortalamanın üzerinde iyi bir performans gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Son maçın ilk yarısı hariç. Onun dışında bazen böyle süprizler oluyor. Ama bunun üstesinden gelip geri dönmeyi başarabildik. Bu maçı değerlendirmek bana düşmez. Onu hocamız ve takım içerisinde değerlendirip gelecek maça ona göre çıkarız. O yüzden benim bir şey demem olmaz. Trabzonspor olarak her maça hazırlandığımız gibi Fenerbahçe maçına da hazırlanıp iyi bir sonuç almak için gideceğiz."

Kaynak: İHA