26
Ocak 2021
Salı
Futbol

Yılmaz Vural'ın sağlık durumu iyiye gidiyor

30 Kasım 2020 Pazartesi 16:03 - Son Güncelleme 30 Kasım 2020 Pazartesi 16:19  |  Kaynak : DHA

Tüm Türkiye, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Yılmaz Vural'dan gelecek iyi haberi bekliyor. Tecrübeli teknik adamın eşi Seda Vural, Yılmaz Vural'ın durumunun biraz daha iyi olduğunu söyledi.

Koronavirüs nedeniyle hastanede yoğun bakıma tedavisi süren Yılmaz Vural’ın eşi Seda Vural ve yakın arkadaşlarından teknik direktör Bülent Uygun, tecrübeli çalıştırıcının sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi.

"Bebek adımları ile yavaş yavaş gidecek bir süreç"

Ünlü teknik adam Yılmaz Vural’ın eşi Seda Vural, DHA'ya yaptığı açıklamada, eşinin entübe halinde yoğun bakımda olduğunu belirterek, “Şu an görüştüm yoğun bakımdaki doktorlarla. Durumunun biraz daha iyiye gittiğini düşünüyorlar ama bu bir süreç. Bebek adımları ile yavaş yavaş gidecek bir süreç. Bunu hep beraber bekleyeceğiz ve bol bol dua edeceğiz" diye konuştu.

“Yılmaz daha önce hiç Kovid olmadı, inanın C Vitamini dahi kullanmadı"

Yılmaz Vural’ın daha önce de Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ve ardından negatife döndüğünü ifade eden Seda Vural, “Haziran gibi Kovid dendi. Akhisarspor’u çalıştırıyordu, maçlardan 2 gün önce test yapılıyor biliyorsunuz. O dönemde ilk testi pozitif çıktı. Daha sonra Yılmaz hiçbir şekilde Kovid olmadı. Hiçbir belirtisi yoktu, tomografisi tertemizdi. Üstüne 2 kere daha test yapıldı, onlar da negatif çıktı. 1 ay geçti, antikor yapıldı, o da negatif çıktı. Yılmaz inanın o dönemde C Vitamini bile kullanmadı. Yani Yılmaz daha önce hiç Kovid olmadı" şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanımız her gün rapor istiyor"

Herkese çok teşekkür eden Seda Vural, “Herkesten Allah razı olsun. Bütün Türkiye, bütün dünya, herkes çok yardımcı oldu. Her gün dua ettiler, çok ilgilendiler. Bol bol dua etsinler, inşallah Yılmaz aramıza, sevdiklerine, ailesine kavuşacak. Spor Bakanımız geldi Mehmet Bey, Yılmaz’ı ziyaret ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanımızın yardımcısı doktorlar Sayın Burak Bey her gün arıyor. Cumhurbaşkanımız her gün başhekim Çağlar Bey’den rapor istiyor. Onunla ilgili bütün devlet büyüklerimiz, herkes çok çok yakından ilgileniyorlar. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Bülent Uygun: "Yılmaz hoca şu an uyutuluyor"

İlk günden bu yana Vural ailesinin yanında olan teknik direktör Bülent Uygun ise DHA’ya yaptığı açıklamada, “Duayenimiz, ağabeyimiz, manevi babamız. Tüm Türkiye’nin, dünyanın en çok sevilen insanlarından biri. Onun güler yüzüne inşallah Allah nasip edecek ve sağlığına kavuşacak. Şu an entübe bir şekilde uyutuluyor. Onun sağlığına kavuşması için dualara ihtiyacımız var. Doktorlarımız gerekli tüm çalışmaları yapıyorlar. Oksijeni de daha az vermeye başladılar. Bu da iyiye doğru gittiğinin bir göstergesi. Herkese desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Sıradaki Haber
Ankaragücü'nde koronavirüs bulgusu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz