Motor Sporları

Alonso: Fransa'da Ferrari ve McLaren'a daha yakın olabiliriz

10 Haziran 2021 Perşembe 13:04 - Son Güncelleme 10 Haziran 2021 Perşembe 13:14  |  Kaynak : TRT SPOR

Formula 1 ekiplerinden Alpine bu sezon istediği istikrarı bir türlü yakalayamadı. İspanyol pilot Fernando Alonso, Fransa Grand Prix'i ile çıkışa geçeceklerini iddia etti.

Formula 1 ekiplerinden Alpine, sezon istikrarını yakalayamayan ekiplerin başında geliyor. Ekip özellikle yarış temposu anlamında geride kalıyor.

Şimdiye kadarki altı yarışın beşinde sıralama turlarında son bölüme kalan Alpine, Emilia Romagna ve Portekiz'de ise iki araçla birden puan almayı başardı.

Fransız ekibi bu sezon ki en iyi derecesini Azerbaycan'da aldığı altıncılıkla elde etti. Alpine, lastik ve tempo sorunlarını bir türlü çözmeyi başaramadı.

Fransız ekibinin İspanyol pilotu Fernando Alonso, takımının geleceği hakkında konuştu.

Monako'da beklentilerin gerisinde kaldıklarını itiraf eden Alonso, "Bakü'de biraz daha iyiydik" dedi.

Barselona ve Portimao seviyesine geri dönmeleri gerektiğinin altını çizen İspanyol sürücü, Fransa Grand Prix'inden umutlu olduğunu bildirdi.

Alonso, Fransa'da Ferrari ve McLaren'a daha yakın olabilecekleri iddiasında bulundu.

"Gün geçtikçe kendimi daha iyi hissediyorum" diyen Alonso, "Mutluyum ve kendime güveniyorum. Takımla çok iyi çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Şampiyonanın şimdiye kadarki bölümünün zorlu olduğuna da dikkat çeken tecrübeli pilot, çok yakında durumlarının biraz daha normale döneceğini söyledi.

Sıradaki Haber
Azerbaycan'da pole pozisyonu Leclerc'in
Yükleniyor lütfen bekleyiniz