11
Temmuz 2020
Cumartesi
Motor Sporları

"Kaza ölümden daha acı"

13 Nisan 2015 Pazartesi 16:32 - Son Güncelleme 13 Nisan 2015 Pazartesi 16:35

Komadaki Jules Bianchi'nin babası Philippe Bianchi açıklamalarda bulundu.

Formula 1 pilotu Jules Bianchi'nin babası Philippe Bianchi, geçen yıl Japonya Grand Prix'sinde geçirdiği kazanın ardından komadan çıkamayan oğlunun durumunun, kendisine acı verdiğini söyledi.

Fransa'nın Nice-Matin gazetesine açıklamada bulunan Philippe Bianchi, oğlunun sağlık durumunda bir gelişme olmadığını belirterek, "Hala hayatta kalma mücadelesi veriyor. Jules için her gün bir maraton. Organları destek ünitesi olmadan çalışıyor ama bilinci yerinde değil" ifadelerini kullandı.

Oğlunun kaza geçirdiği 5 Ekim 2014'ün kendileri için bir yıkım olduğunu kaydeden Bianchi, "Oğlumun yaşadığı kaza, ölümden daha acı verici. Her gün süren bir işkence gibi, sebep olduğu acı sonsuz. En kısa zamanda komadan çıkmasını umuyoruz" yorumunda bulundu.

Geçen yıl 5 Ekim'de Marussia takımı adına mücadele ettiği Japonya Grand Prix'sinde kafasından ciddi şekilde yaralanan 25 yaşındaki Jules Bianchi, Japonya'daki Mie Hastanesi'nde beyin ameliyatına alınarak tedavi gömüştü. Fransız sürücü Bianchi, yapay komadan uyandırılmasının ardından 19 Kasım'da ülkesinde Nice Hastanesi'ne nakledilmişti.

Sıradaki Haber
F1'de tarihi karar!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz