1
Ekim 2020
Perşembe
Motor Sporları

Çorum'da motokros rüzgarı

30 Eylül 2019 Pazartesi 18:17 - Son Güncelleme 30 Eylül 2019 Pazartesi 18:54

Çorum'un Osmancık ilçesinde "Pırlanta Pirinç Festivali" kapsamında düzenlenen motokros gösterileri nefesleri kesti. 17 sporcunun katıldığı etkinlik sonunda vatandaşlar sporcuları ayakta alkışladı.

Çorum'un Osmancık ilçesinde Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikte, motokros gösterileri büyük ilgi gördü. Organizasyona çeşitli illerden 17 sporcu katıldı. 

At Yarışları mevkiinde gerçekleştirilen ve beceri, cesaret ile dengenin öne çıktığı gösteride motokrosçular, yaptıkları zorlu hareketlerle yarış severleri adeta büyüledi.

Etkinlik sonunda vatandaşlar sporcuları ayakta alkışladı. 

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, 5 yıl aradan sonra Pırlanta Pirinç Festivali’ni tekrar düzenlediklerini ifade etti.

Festivalin bundan sonra geleneksel olarak her yıl düzenleneceğini dile getiren Gelgör, “Pirinç festivali öncesinde gençlerimiz motokros ve off road yarışları olması için talepleri oldu. Biz de gençlerimizi kırmayarak bu isteklerini yerine getiriyoruz. Coşku dolu bir kalabalık ile birlikte motokros yarışlarını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde halk konserlerimiz ile at yarışlarımız olacak. Pirinç denilince Osmancık akla geliyor. Osmancık pirinci Türkiye değil dünyada markalaşmıştır. Patenti Osmancık Belediyesine aittir. Bundan sonra Osmancık Pirinç Festivali devam edecek. Kazasız belasız inşallah bu festivalimizi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan da yaklaşık 10 gün sürecek festivalin çok sayıda etkinliğe sahne olacağını kaydetti.

Gösteriler sonunda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından plaket verildi. 

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Salih Yoluç'tan çifte şampiyonluk
Yükleniyor lütfen bekleyiniz