Tenis

Bianca Andreescu Avustralya Açık'a katılmayacak

06 Aralık 2021 Pazartesi 22:53 - Son Güncelleme 06 Aralık 2021 Pazartesi 23:09  |  Kaynak : TRT SPOR

2019 ABD Açık şampiyonu Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, hazır olmadığı gerekçesiyle sezonun ilk grand slam turnuvası 2022 Avustralya Açık'a katılmayacağını açıkladı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından kararının gerekçelerini anlatan 21 yaşındaki tenisçi, "Benim için son iki yıl, farklı nedenlerle çok zorlu geçti. Bu yıl, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmamın ardından uzun haftalar karantina altında kaldım. Kovid-19, sağlık durumumu zihinsel ve fiziksel yönlerden oldukça bozdu. Beni çok etkileyen başka bir olay ise anneannemin koronavirüs nedeniyle haftalarca yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı vermesi oldu. Günlerin çoğunda, antrenmanlara veya maçlara kendimi veremedim." ifadelerini kullandı.

Yaşadığı zihinsel ve fiziksel yorgunluğun devam ettiğini vurgulayan Andreescu, "Yenilenmek, iyileşmek ve olgunlaşmak için kendime fazladan zaman vermem gerekiyor. Bir süre boyunca hayır işleri yaparak kariyerimden uzaklaşmak istiyorum. Tenise, çok daha güçlü bir ruh haliyle dönmeyi hedefliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

2019 ABD Açık'ta yaşadığı şampiyonluğun ardından dünya sıralamasında 4. basamağa kadar yükselen Bianca Andreescu, yaşadığı ciddi sakatlıklar nedeniyle 2020 yılında maça çıkamamıştı. Kanadalı tenisçi, bu yıl ise eski formunu yakalamakta zorlanmıştı.

Avustralya Açık, 17-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecek.

Sıradaki Haber
Marsel İlhan, MTA Open'da ana tabloya yükseldi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz