25
Mayıs 2020
Pazartesi
Tenis

Tekerlekli Sandalye Tenis Şampiyonası sona erdi

20 Kasım 2015 Cuma 15:38 - Son Güncelleme 20 Kasım 2015 Cuma 15:44

Tek erkeklerde Muharrem Çakmak, kadınlarda ise Büşra Ün şampiyon oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen Tekerlekli Sandalye Türkiye Tenis Şampiyonası'nda tek erkeklerde Muharrem Çakmak, kadınlarda ise Büşra Ün şampiyon oldu.

Mersin Tenis Yelken Kulübü'nde düzenlenen ve 18 Kasım'da başlayan şampiyonanın final karşılaşmalarında, tek erkeklerde Muharrem Çakmak, Hakan Güngör'ü 2-0 yenerek, Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

Tek kadınlarda Büşra Ün, Ebru Bulgurcu'ya 2 sette üstünlük sağlayarak, birinciliği elde etti. Çift kadınlarda ise Ebru Bulgurcu-Neşe Aydemir çifti, Büşra Ün-Nurşen Şen ikilisini 2-0 yendi.

Küçüklerde de Oğuzhan Güneş, Ayşegül Zararsız'ı 2-0'lık skorla geçti ve kürsünün ilk basamağına çıktı.

Dün oynanan karşılaşmada, Oğuzhan Güneş-Hakan Güngör ikilisini yenen Tuğran Akalın-Muharrem Çakmak çifti, erkeklerde birinci olmuştu.

"Başarılı bir turnuva oldu"

Turnuva koordinatörü Atilla Kökver, 17 ilden 34 sporcunun katılımıyla turnuvanın sona erdiğini söyledi.

Başarılı bir organizasyon olduğunu belirten Kökver, "Engelli tenis turnuvası zahmetli ve zor bir organizasyon. Buna rağmen çok başarılı bir turnuva oldu. Turnuvada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Tek kadınlarda ikinci olan milli oyuncu Ebru Bulgurcu da uzun bir sakatlık döneminden sonra katıldığı ilk turnuvada finalde mücadele ettiği için mutlu olduğunu kaydetti.

Kendisi gibi engellilerin de spor dallarına yönelmesi için elinden geleni yaptığını anlatan Bulgurcu, şöyle konuştu:

"Özellikle küçüklerde çok fazla oyuncumuz yok, onların da neredeyse son senesi. Bunun daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum. Kulüplerin de bu konuda bizlere destek vermesi gerektiğine inanıyorum çünkü bedensel engelli çocuk çok fazla var ama sporla ilgilenen ne yazık ki çok fazla yok. Aileler de bu konuda gerekli özeni maalesef göstermiyorlar. Aileler, sporun çocuklarının hayatlarını ne denli değiştireceğinin farkında değiller. Bu nedenle ailelerin bu durumu bir an önce görüp, federasyona, kulüplere taleplerini iletmeleri gerekiyor. Çocuklarının hayatlarına ışık tutacaklarına eminim."

Küçükler birincisi Oğuzhan Güneş ise katıldığı ikinci turnuvada şampiyon olduğu için mutlu olduğunu ifade ederek, uluslararası organizasyonlarda da başarı elde etmek istediğini söyledi.

Sıradaki Haber
Şampiyon belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz