5
Mart 2021
Cuma
Tenis

WTA Championships dünya medyasında

25 Ekim 2013 Cuma 12:21 - Son Güncelleme 25 Ekim 2013 Cuma 12:26

Turnuva Anadolu Ajansı'nın objektifinden dünyaya duyuruluyor.

İstanbul'un evsahipliğinde devam eden TEB BNP Paribas WTA Championships, Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan 246 kare fotoğraf ile Çin'den ABD'ye dünya medyasında geniş yer buldu.

İstanbul'da, 22 Ekim'de başlayan TEB BNP Paribas WTA Championships'den AA foto muhabirlerince çekilen 246 kare fotoğraf, Getty Images, AFP Image Forum, DPA Picture Alliance, Scanpix ve Contacto başta olmak üzere AA'nın ortakları aracılığıyla uluslararası spor medyasına ulaştı.

Dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisinin maçlarının tüm ayrıntılarını dünya spor basına aktaran AA'nın fotomuhaberleri tarafından çekilen renkli kareler de ABD'nin dünyaca ünlü spor medyası ESPN başta olmak üzere, İspanya'dan Çin'e kadar birçok medya kuruluşunca yayımlandı.

Uluslararası spor haberciliğinde son dönemlerde büyük atılım yapan AA'nın, 2014 Dünya Kupası elemeleri, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yanı sıra bu maçların basın toplantıları ve antrenmanlarına ilişkin fotoğrafları da aynı yolla dünya çapındaki medya kuruluşlarına ulaştırıldı.

Yahoo internet portalı başta olmak üzere, İspanya'nın yüksek tirajlı spor gazetesi Marca gibi öne çıkan spor medyasında da yer bulan AA fotomuhabirlerinin kareleri, İtalya'dan Endonezya'ya kadar çok sayıda ülkenin spor basınında da kullanıldı.

Getty Images ile yapılan anlaşma

AA'nın yayınladığı fotoğraflar, dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından biri kabul edilen "Getty Images" ile imzalanan anlaşmanın devreye girmesiyle dünya medyasında daha fazla yer bulmaya başladı.

AFP Imageforum, DPA Picture Alliance, Contacto ve Scanpix'ten sonra "Getty Images"ın da dağıtım ağına eklenmesiyle, AA fotoğraflarının ABD, Kanada, İngiltere, Japonya, Avustralya, Hindistan gibi ülkelerin medyasına ulaşması sağlandı.

Dünyanın önde gelen görüntü, video ve multimedya ürünleri geliştiricileri ve dağıtıcılarından olan Getty Images, müzik de dahil olmak üzere çeşitli formlarda yüksek kaliteli dijital içerik sağlıyor.

Sıradaki Haber
Çiftlerde eşleşmeler belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz