Voleybol

CEV'den Gözde'ye önemli ödül

10 Haziran 2016 Cuma 09:42 - Son Güncelleme 10 Haziran 2016 Cuma 07:37

"Yılın en iyi takım oyuncusu" ödülünü, VakıfBank'tan Gözde Kırdar Sonsırma aldı.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği yıllık gala gecesinde, "Yılın en iyi takım oyuncusu" ödülünü VakıfBank'ın milli smaçörü Gözde Kırdar Sonsırma aldı.

Başkent Roma’daki Salone delle Fontane’de düzenlenen ve Avrupa voleybolunun önde gelen isimlerini bir araya getiren etkinlikte, geçen sezon performanslarıyla öne çıkan oyuncular ödüllendirildi.

Galada, "Yılın en iyi takım oyuncusu" ödülüne VakıfBank'ın milli smaçörü Gözde Kırdar Sonsırma layık görüldü. Ödülünü, CEV Başkan Yardımcısı Margaret Ann Fleming’in elinden alan Sonsırma, ödül dolayısıyla heyecanlı olduğunu belirterek, kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür etti.

Galada, erkeklerde Sloven oyuncu Tine Urnaut; “Yılın en iyi genç oyuncusu”, kadınlarda Alman Margareta Kozuch; “Yılın en iyi oyuncusu”, erkeklerde Fransız Earvin Ngapeth; “Yılın en iyi oyuncusu”, kadınlarda İtalyan Francesca Piccinini; “Yılın voleybol elçisi”, erkeklerde Rus Sergey Tetyukin; “Yılın voleybol elçisi” ödüllerini aldı.

Sonsırma’nın ödül gururu

CEV Gala Gecesi’nde "Sezonun en iyi takım oyuncusu" ödülüne layık görülen Gözde Kırdar Sonsırma, “Ülkeme böyle bir ödül getirdiğim için gerçekten çok mutluyum. Senelerdir bunun için çalışıyordum. 18 yılımı geçirdiğim kulübüm ile aileme desteklerinden ötürü teşekkür ederim" dedi.

Sorumluluğunun arttığını belirten yıldız oyuncu, “Şimdi omuzlarımda daha büyük bir sorumluluk var genç arkadaşlarımız için. Biliyorum her zaman beni takip ediyorlar, davranışlarımızı izliyorlar. Bu yüzden daha büyük sorumluluk hissediyorum üstümde. Tekrar herkese çok teşekkür ediyorum, çok gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Kuraları da değerlendiren milli oyuncu, “Tabi bence bizim zor bir kuramız var. Almanya’da orada oynayacağımız takım bizi zorlayacaktır diye düşünüyorum. Rus takımı var, sonrasında Eczacıbaşı var. Eczacıbaşı bu sene çok iyi bir takım yaptı Şampiyonlar Ligi için. Zorlu bir grup ama inşallah elimizden gelen her şeyi yaparız. Hakkıyla oynayabiliriz” yanıtını verdi.

“Gözde bunu hak etti”

CEV Başkan Yardımcısı Banu Can Schürmann da Sonsırma’nın ödül almasıyla ilgili olarak, “Bence ödül yerini buldu. Gözde, gerçek bir kaptan, hem oyunculuğuyla hem yaptığı ablalık ile… Takip ettiğim kadarıyla Gözde gerçekten bunu hak etmişti. Tebrik ediyorum kendisini.” dedi.

Sıradaki Haber
VakıfBank'ta hüzün!
Yükleniyor lütfen bekleyiniz