Voleybol

Giovanni Guidetti: Rövanş istiyoruz

31 Ağustos 2021 Salı 22:34 - Son Güncelleme 31 Ağustos 2021 Salı 22:53  |  Kaynak : TRT SPOR

Filenin Sultanları'nın başantrenörü Giovanni Guidetti ve kaptan Eda Erdem Dündar, 3-0 kazanılan ve dörtlü finali getiren Polonya maçının ardından TRT Spor Yıldız'a özel açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın ardından TRT SPOR Yıldız'a konuşan Başantrenörümüz Giovanni Guidetti, "Tabii ki çok mutluyuz. Çok önemli ve zor maçtı. Polonya çok iyi bir takım. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün çok odaklandık, agresif ve disiplinli oynadık. Oyuncular yorgundu. 18 haftadır beraberiz. Her zaman savaşıyorlar, her zaman kazanmak istiyorlar, agresif oynuyorlar. Takıma ve staff'a çok teşekkür ediyorum. Çok şanslı bir antrenörüm. Son 4-5 gün gerçekten zordu. Küçük sakatlıklarımız vardı. Teknik ve medikal ekibe çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Guidetti ayrıca 2019'da kaybettikleri rakip Sırbistan ile rövanş istediklerini dile getirdi.

Kaptan Eda Erdem Dündar da dörtlü finalde muhtemel rakiplerimizden Sırbistan ile ilgili, "Tarih tekerrürden ibarettir. Biz tekrardan Dörtlü Final'e kalacağımız inancıyla bu turnuvaya başladık. Ve muhtemel rakiplerimiz arasında Sırbistan da vardı. Herkes 2019'daki final maçını konuşuyor. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; Biz 2019'a göre çok daha büyümüş olarak onların karşısına çıkacağız. Özgüvenimiz daha yüksek. Takım oyunumuzu her geçen maçta daha iyi oturtmaya çalışıyoruz. Bence bizim en önemli geliştirdiğimiz noktamız, üst üste hata verdikten sonra yine de seti bırakmayıp sonuna kadar mücadele etmemiz... İstiyoruz tabii ki, yine karşılaşacağız. İnşallah bu sefer kazanan taraf biz olacağız. Heyecanla bekliyoruz. O gün geldiğinde de yoğun duygularla sahada olacağız. Şimdilik iki gün rakibimizi çalışacağız. İyi idman yapacağız. Giovanni'nin vereceği taktikleri, analizleri uygulamaya çalışacağız." dedi.

Sıradaki Haber
TVF Başkanı Üstündağ: Meryem Boz takıma katıldı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz