Voleybol

Melisa Vargas Malatya'ya gidiyor

09 Ekim 2023 Pazartesi 11:07 - Son Güncelleme 09 Ekim 2023 Pazartesi 18:23  |  Kaynak : TRT SPOR

Filenin Sultanları'nın başarılı sporcusu Melissa Vargas, fahri hemşehrisi olduğu Malatya'ya gidecek. Yıldız voleybolcuya, kendisi de Malatyalı olan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Başkanı Mehmet Akif Üstündağ eşlik edecek.

Melisa Vargas, Milletler Ligi'nde, Avrupa Şampiyonası'nda ve Olimpiyat Elemeleri'nde Filenin Sultanları'nı başarıya götüren isimlerin başında geliyor.

Hızlı servisleri, güçlü smaçları ile izleyen herkesi büyüleyen Küba asıllı milli voleybolcu, sürekli Malatyalı olduğunu dile getiriyordu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vargas'ın Malatya sevgisiyle ilgili olarak, "Milli takım kamp döneminde Malatya'da Melissa'ya kayısı geliyordu. Bütün arkadaşlarına koli koli dağıtıyordu onları. Bir sevgisi var. Deprem faciası yaşadı yakın zamanda Malatya'da. O süreçte Melissa'yı Türk yaptığımızda 'Peki nerelisin?' diye sorduk. 'Malatyalım' dedi. Onu da Malatya bağrına bastı" ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Üstündağ, Melissa Vargas ile yarın (10.10.2023) Malatya’ya gideceklerini açıkladı.

Yıldız ismi şehirde yoğun bir program bekliyor. Vargas, valilik ziyaretinin ardında 4 noktada hemşehrileriyle biraraya gelecek.

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet’in yıldız ismi Melissa Vargas, son iki sezon olduğu gibi önümüzdeki sezon da Çin Ligi takımlarından Tianjin Bohai Bank’ta forma giyecek. Melissa Vargas Çin’deki sezon bitiminin ardından Türkiye’ye dönerek Fenerbahçe Opet’te forma giyecek.

Çin Kadınlar Voleybol Ligi, 4 Kasım 2023 tarihinde başlayıp, 6 Şubat 2024 tarihinde sona erecek.

Sıradaki Haber
TVF Spor Lisesi ikinci oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz