Placeholder Broadage Row
Voleybolda Avrupa kupaları heyecanı

-

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen kupalarda kadınların ardından erkeklerde mücadele Salı günü başlayacak.

Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi, Erkekler CEV Kupası ve Erkekler Challenge Kupası'nda mücadele, yarın yapılacak maçlarla başlayacak. Efeler Ligi'nden 5 takımın yer aldığı kupalardan Şampiyonlar Ligi'nde Halkbank, Arkas Spor ve Fenerbahçe, CEV Kupası'nda Ziraat Bankası, Challenge Kupası'nda ise Maliye Piyango Türkiye'yi temsil edecek.

CEV Şampiyonlar Ligi'nde 4. tur olarak adlandırılan grup etabında, 20 takım 4'erli 5 grupta 6 hafta boyunca karşılaşacak. Deplasmanlı lig usulüne göre yapılacak maçlar sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar ile 3. olan takımlar arasında en iyi dereceye sahip 2 takım tur atlayacak.

Ziraat Bankası'nın yer aldığı CEV Kupası ile Maliye Piyango'nun mücadele edeceği Challenge Kupası'nda ise 16'lı finaller olarak adlandırılan 2. turda 32'şer ekip, eşleştikleri takımla biri iç sahada diğeri deplasmanda olmak üzere 2 maç yapacak. Eşleşmelerin galipleri, 8'li finallere yükselecek.

Türk temsilcilerinin bu hafta kupalardaki maç programı TSİ şöyle:

5 Aralık Salı:

- Erkekler CEV Kupası

19.00 SCM "U" Craiova (Romanya/Craiova)-Ziraat Bankası (Türkiye)

6 Aralık Çarşamba:

- Erkekler Şampiyonlar Ligi

19.00 Arkas Spor (İzmir-Atatürk)-Zaksa Kedzierzyn Kozle (Polonya)

7 Aralık Perşembe:

- Erkekler Şampiyonlar Ligi

18.00 Fenerbahçe (İstanbul-Burhan Felek)-Knack Roeselare (Belçika)

22.00 VfB Friedrichshafen (Almanya/(Friedrichshafen)-Halkbank (Türkiye)

- Erkekler Challenge Kupası

20.00 VKP Bystrina Spu Nitra (Slovakya/Nitra)-Maliye Piyango (Türkiye)